TOPlist

Tyto čtyři aplikace mají podle Googlu nejlepší Material Design

nejlepší material design awards 2017

Google se už několik let snaží, aby byly Android aplikace vytvořené podle pravidel tzv. Material designu. Každý rok také pořádá soutěž s názvem Material Design Awards. Dnes již známe vítěze třetího ročníku, pojďme se podívat na nejlepší Material Design aplikace.

Do Material Design Awards 2017 se poprvé zapojili i uživatelé

U třetího ročníku změnil Google pravidla soutěže. Nyní mohli uživatelé navrhovat podařené aplikace, které mají nejlepší Material design. Z několika stovek aplikací pak Google vybral celkem čtyři. Pojďme se na ně blíže podívat. Ještě jednou připomeneme, že se hodnotil design aplikace, a ne její použití a funkce.

Jako první zde máme Blinkist – Nonfiction Books, kde najdete více než 2 tisíce knih literatury faktu. Oproti jiným aplikacím s aplikacemi je tu rozdíl v tom, že obsah těchto knih je redukován na několik stránek. Ty si pak můžete přečíst, nebo dokonce přehrát jako audioknihu. Každý den je k dispozici jedna kniha zdarma, případně se dá koupit předplatné za 166 Kč na měsíc, se kterým se vám zpřístupní všechny knížky.

material design knihy blinklist

Blinkist: Book Summaries Daily
Blinkist: Book Summaries Daily

Další aplikací je Eventbrite Organizer, která slouží k organizaci akcí. Už podle názvu je jasné, že se jedná o nástroje k službe Eventbrite.com. Přes aplikaci budete moct sledovat prodej lístků, upravovat informace k akci, nebo rovnou řešit problémy se zákazníky a návštěvníky.

material design eventbrite akce

Eventbrite Organizer
Eventbrite Organizer

Třetí oceněná aplikace se nazývá NPR One a je to aplikace, která patří pod americké rádio National Public Radio (NPR). Přes aplikaci se dá pustit téměř kompletní nabídka obsahu, které rádia NPR nabízejí. To vše zabalené v perfektním designu.

material design radio npr one

NPR One
NPR One

Poslední aplikací je pak momondo. To je v podstatě hledač levných letenek a hotelů. Dalo by se říct, že umí vše, co konkurenční aplikace, rozdíl je ale v designu, který má momondo vyřešen perfektně. Aplikace je přehledná, ale přitom i graficky hodně zajímavá.

material design letenky momondo

momondo: Flights, Hotels, Cars
momondo: Flights, Hotels, Cars

Která aplikace má podle vás nejlepší Material Design?

Zdroj: design.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)