Menu

Tyto čtyři aplikace mají podle Googlu nejlepší Material Design

Google se už několik let snaží, aby byly Android aplikace vytvořené podle pravidel tzv. Material designu. Každý rok také pořádá soutěž s názvem Material Design Awards. Dnes již známe vítěze třetího ročníku, pojďme se podívat na nejlepší Material Design aplikace.

Do Material Design Awards 2017 se poprvé zapojili i uživatelé

U třetího ročníku změnil Google pravidla soutěže. Nyní mohli uživatelé navrhovat podařené aplikace, které mají nejlepší Material design. Z několika stovek aplikací pak Google vybral celkem čtyři. Pojďme se na ně blíže podívat. Ještě jednou připomeneme, že se hodnotil design aplikace, a ne její použití a funkce.

Jako první zde máme Blinkist – Nonfiction Books, kde najdete více než 2 tisíce knih literatury faktu. Oproti jiným aplikacím s aplikacemi je tu rozdíl v tom, že obsah těchto knih je redukován na několik stránek. Ty si pak můžete přečíst, nebo dokonce přehrát jako audioknihu. Každý den je k dispozici jedna kniha zdarma, případně se dá koupit předplatné za 166 Kč na měsíc, se kterým se vám zpřístupní všechny knížky.

material design knihy blinklist

Další aplikací je Eventbrite Organizer, která slouží k organizaci akcí. Už podle názvu je jasné, že se jedná o nástroje k službe Eventbrite.com. Přes aplikaci budete moct sledovat prodej lístků, upravovat informace k akci, nebo rovnou řešit problémy se zákazníky a návštěvníky.

material design eventbrite akce

Eventbrite Organizer
Eventbrite Organizer
Developer: Eventbrite
Price: Free

Třetí oceněná aplikace se nazývá NPR One a je to aplikace, která patří pod americké rádio National Public Radio (NPR). Přes aplikaci se dá pustit téměř kompletní nabídka obsahu, které rádia NPR nabízejí. To vše zabalené v perfektním designu.

material design radio npr one

NPR One
NPR One
Developer: NPR
Price: Free

Poslední aplikací je pak momondo. To je v podstatě hledač levných letenek a hotelů. Dalo by se říct, že umí vše, co konkurenční aplikace, rozdíl je ale v designu, který má momondo vyřešen perfektně. Aplikace je přehledná, ale přitom i graficky hodně zajímavá.

material design letenky momondo

Která aplikace má podle vás nejlepší Material Design?

Zdroj: design.google

 

Komentáře

JJJJ

14.9.2017 12:46

Nic moc… Jsou hezčí

79

14.9.2017 13:56

no podľa mňa bol najsypatickejší kitkat dizajn. material mi nejak žily netrhá, ale dokážem s ním žiť.

Pavel Kula

14.9.2017 16:06

A musím to napsat znovu. Je k dispozici 65 000 000 nebo kolik barev a my hodnotíme design, který je tvořený třemi odstíny černé a vyblitou modrou, zelenou nebo červenou :-/

Faun

14.9.2017 19:01

@Pavle, klidně to napište ještě jednou, ale doporučuji se nejdřívě seznámit s barvami MD, třeba tady:
https://www.materialui.co/colors

Switch007

switch00720 0

14.9.2017 19:05

Pavel Kuta: Barevná paleta material designu je docela široká. Je jen na fantazii vývojářů, jaké barvy nasadí: https://material.io/guidelines/style/color.html#

Ron.Jeremy

Ron Jeremy 2

16.9.2017 15:52

Mně osobně ty aplikace moc pěkné nepřipadají, zejména momondo mi přijde obdivuhodně ošklivé, gradienty a pro mě odpornými, za každou cenu “inovativními” kombinacemi barev.
Navíc až na momondo jsou to aplikace zaměřené na úzkou skupinu lidí nebo nefungují dobře globálně.
A hlavně žádná z nich v podstatě není svébytný nástroj, je to jen specifický interface k nějaké zcela konkrétní webové službě (prakticky zcela kopírující její design), kterou lze stejně tak dobře používat přes prohlížeč, aniž by komfort či funkcionalita znatelně utrpěla.

RSS (komentáře k článku)