Menu

Google v Česku spouští dvě nové služby: Letenky a Destinace

Google dnes v Česku spustil dvě nové služby: Letenky a Destinace. Už podle názvu je jasné, že jsou určeny hlavně pro cestování a dovolenou. Obě novinky jsou dostupné v českém jazyce.

Letenky a Destinace od Googlu pomůžou s plánováním dovolené

Trochu nešťastně český Google spustil novinky těsně po konci prázdnin, takže mnoho lidí tyto služby využije později. Na druhou stranu to možná bylo schválně takhle naplánované, aby se vyhnuly velkému náporu, kdy ještě nemusí být služby plně odladěné. Ať už je to jakkoliv, nyní jsou k dispozici, pojďme si je přiblížit.

Někteří si jistě vzpomenou, že jsme o letenkách i destinacích psali v minulosti, v zahraničí už byly služby spuštěny před několika měsíci. Obojí je dostupné přímo v Google vyhledávači. Destinace na Googlu umožňuje získat přehled o cenách letů i ubytování apod. Podle zájmu pak můžete dodat i zaměření, například na destinace, dovolená, pěší kultura, pláže, architektura apod. Napíšete třeba „Evropa pláže“ a Google vám nabídne interaktivní karty s informacemi. K dispozici je více než 2000 míst.

Druhou novinkou jsou Letenky, ta má za úkol ušetřit čas při hledání, porovnávání a nákupu letenek. Dostupné jsou letenky od desítek poskytovatelů. Uživatel se může podívat na to, kde jsou letenky nejlevnější, nebo tipy na úsporu při volbě jiného data či letiště. Dále také jde nastavit upozornění, když se například změní cena vybraných letenek.

K letenkám se dá dostat přes odkaz www.google.cz/flights, nebo tak, že zadáte do vyhledávače „Google letenky“. K destinacím tak, že zadáte do vyhledávače místo (kontinent, stát, země či město) a k tomu „destinace“, „dovolená“ nebo předmět zájmu. Novinky fungují jak na PC, tak i na telefonu.

Vyzkoušíte v nejbližší době tyto dvě nové funkce?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

Daniel Sykora

7.9.2017 14:24

“novinky jsou dostupně v českém jazyce”

Díky redaktore, aspoň mám zábavu :-D

Daevis

David TrlicaRedaktor 35

7.9.2017 14:33

Máte bystré oko. Příště už vám radost neudělám. .)

Bobo

9.9.2017 14:22

Zkuste zadat konkrétní spoj přímo do Google vyhledávání, já například před pár dny hledal “jetstar brisbane to cairns” a ve výsledcích vidím přímo spoje dané společnosti, což je velmi hezká věc. Předpokládám, že je to jakási integrace Google letenek přímo do vyhledávače.

Ropik

Ropik 0

11.9.2017 12:19

Nedaří se mi pořádně dostat na Destinace – zadám Petrohrad destinace (i kombinace s dovolená a předmět zájmu) nefunguje…prostě jen výsledky vyhledávání…

RSS (komentáře k článku)