TOPlist

Google oznámil velkou AI novinu pro Gmail a Dokumenty

Google Dokumenty Gmail AI generátor textů

Jak avizoval přímo americký technologický gigant, rok 2023 bude ze strany firmy Google významným obdobím na poli umělé inteligence alias AI. Před nějakým časem společnost upřesnila záměr vložit do svého vyhledávání textového asistenta jménem Bard, který má uživatelům „přežvýkávat“ výsledky. Ještě než dorazí, oznámila firma velkou novinu pro svůj balík kancelářských nástrojů Workspace. Zejména Gmail či Google Dokumenty budou příjemně obohaceny o AI generátor textu podobný známému ChatGPT.

A new era for AI and Google Workspace

A new era for AI and Google Workspace

„Prázdné stránky mohou zaskočit i ty nejlepší z nás. Proto do Dokumentů a Gmailu vkládáme generativní umělou inteligenci, abychom lidem pomohli začít psát. Ať už jste zaneprázdněný personalista, který potřebuje vytvořit popisy pracovních míst na míru, nebo rodič připravující pozvánku na narozeninovou oslavu svého dítěte s pirátskou tematikou, Workspace vám ušetří čas a námahu při psaní první verze. Stačí zadat téma, o kterém chcete psát, a okamžitě se vám vygeneruje návrh,“ popisuje Google významné vylepšení pro své dvě služby.

Google Dokumenty AI generátor textů asistent ukázka x

Společnost dále podotýká, že AI vložené do Gmailu či Dokumentů může pomoci i s přepisováním odrážkových seznamů nebo změnit formálnost textů. Uživatelé si tyto funkce nicméně budou užívat postupně. „Spustíme je tento měsíc prostřednictvím našeho programu důvěryhodných testerů, počínaje angličtinou ve Spojených státech. Odtud budeme opakovat a zdokonalovat zkušenosti, než je zpřístupníme v širším měřítku spotřebitelům, malým firmám, podnikům a vzdělávacím institucím ve více zemích a jazycích,“ říká Google k dostupnosti.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

K čemu využijete tyto AI novinky?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)