TOPlist

Gmail konečně dostává tmavý režim. Už ho máte?

gmail tmavý režim dark mode

O tom, že Gmail dostává tmavý režim jsme vám psali už v září. Původně se předpokládalo, že se tmavý režim do aplikace dostane během několika dní, ovšem Google tuto funkci uvolňoval postupně a tak bylo těžké přesně odhadnout, kdy ho dostaneme všichni. To se nyní mění a Gmail je ve tmavém kabátku dostupný pro většinu uživatelů.

V aplikaci Gmail si můžete tradičně vybrat mezi třemi režimy – světlým, tmavým a výchozím, který se liší dle nastavení v systému. Tmavý režim vypadá v Gmailu obzvláště dobře a velmi minimalisticky. Výrazná je zde pouze červená barva na záložkách, aby bylo jasně patrné, kterou ze složek si prohlížíte. Ostatní prvky jako například vyhledávací lišta používají světlejší odstín šedé pro lepší rozeznání. Režim zatím funkční pouze na nejnovějším Androidu 10.

gmail tmavý režim

Ten by se měl aktivovat automaticky poté, co tmavý režim nastavíte v systému. Bohužel zde nefunguje varianta pro starší Androidy, kde stačilo zapnout úsporný režim a tmavý režim se zobrazoval všude. Pokud byste tak chtěli mít tmavý režim v aplikaci Gmail na Androidu 9.0, musíte si ho manuálně aktivovat v nastavení. Tato položka však zatím není dostupná pro všechny uživatele.

Funguje vám tmavý režim v aplikaci Gmail?

Zdroj: cnet.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)