Dvě novinky dost vylepší spodní panel v Gmail aplikaci

Gmail aplikace spodní panel novinky

Pokud ještě nepoužíváte několik měsíců starou verzi aplikace Gmail, jistě jste si všimli, že se nám do ní Google rozhodl vnutit nové spodní menu. A v něm mimo položku Pošta také tlačítka Chat, Místa a Schůzky, která jsou výsledkem implementace nových nástrojů přímo do poštovního klienta. Jestli vás tento spodní panel kompletně otravuje a nic z jeho nabídky nevyužijete, může jej deaktivovat vypnutím zmíněných položek. Příklad pro Schůzky jsme sepsali chvilku po zavedení tohoto menu. Google nicméně připravil dvě příjemné novinky pro uživatele, kteří něco z tohoto menu přece jen používají.

Gmail aplikace spodní panel novinky text popis ikon

Majitelům Pixel mobilů s Androidem 12 (zatím není jasné, jestli je to podmínka) se v prvé řadě začal tento spodní panel zobrazovat bez popisků u jednotlivých tlačítek. Vývojáři nejspíš předpokládají, že uživatelé už si na význam ikon zvykli. Eliminace testů každopádně šetří pár pixelů a menu je nižší. Druhá novinka je ještě lepší.

Gmail aplikace spodní panel novinky automatický skrývání

V nastavení aplikace Gmail se objevil přepínač pro automatické skrývání panelu při scrollování. To je velmi užitečná možnost, když spodní menu občas potřebujete, ale běžně vám spíš zavazí. Momentálně se zdá, že jsou obě novinky distribuovány ze stany serveru a na verzi aplikace tedy nezáleží.

Gmail
Gmail

Jak moc (ne)používáte tento spodní panel?

Zdroj: droid-life

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)