Vylepšete levně vaše videa. Xiaomi nabízí stabilizátor s cenou do tisícovky

gimbal stabilizátor Xiaomi Yuemi

Roztřepaný obraz je jednou z nejčastějších vad amatérsky pořizovaných videí na mobilní telefony a sportovní kamery. I když se dá mnohdy trochu spolehnout na stabilizaci přímo v přístroji, nikdy se vám nepodaří docílit tak dobrého výsledku jako s externím “držákem”. Může jít buď o profesionální filmové gimbaly či steadycamy za hromady a hromady peněz, nebo i jen o levné jednoruční řešení pro telefon. My zůstaneme u gimbalů, tedy u aktivních stabilizátorů na baterie. Jeden levný nedávno představila čínská firma Xiaomi pod svou značkou Yuemi. Na serveru BangGood se nyní rozběhly předobjednávky a dostupný bude od 9. února. Jednoruční Gimbal / stabilizátor Xiaomi Yuemi teď v obchodě stojí v přepočtu cca 900 korun a jeho cena s počtem zamluvených kusů poroste až na cca 1 360 korun.

Hlavním úkolem zařízení je, samozřejmě, pomáhat natáčející či fotografující osobě stabilizovat obraz do roviny a tlumit otřesy. Pro tyto účely je gimbal / stabilizátor Xiaomi Yuemi vybaven šestiosým gyroskopem, jenž je řízený 32bitovým procesorem. Elektroniku pohání 450mAh baterie, která vydrží sloužit na jedno nabití dvě hodiny.

gimbal stabilizátor Xiaomi Yuemi konstrukce

Pomocníka můžete využít pro ruční natáčení či focení předmětů před sebou, ale také jako stativ s trojnožkou nebo selfie tyč. Na těle gimbalu je tlačítko pro interakci s telefonem, ale výrobce k němu dodává i šikovné dálkové ovládání. Celý stabilizátor přitom váží pouhých 229 gramů. Jestli vás baví natáčení videí telefonem a chcete svou zálibu trochu posunout “z ruky” někam dál, posun ke stabilizátoru / gimbalu určitě doporučujeme. Třeba k tomuto od Xiaomi.

Jakým způsobem natáčíte videa na telefonu?

Zdroj: BangGood

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)