GIF z videa snadno a rychle – YouTube přidal novou funkci

youtube-on-wood

YouTube přidává užitečnou funkci, která potěší všechny příznivce internetových memů. Novinka umožňuje přímo z videa vytvořit GIF. Maximální délka je 6 vteřin a jeho tvorbu zvládne opravdu každý. Stačí zadat počáteční a konečný bod a o zbytek se už YouTube postará sám. Snadno lze přidat i text, vytváření vlastního memu tak nikdy nebylo jednodušší. Výsledek samozřejmě můžete libovolně sdílet.

youtube gif videa

Funkce je hodně čerstvá a zatím není dostupná u všech videí. Pokud si ji však chcete vyzkoušet, funguje například s videi kanálu PBS Idea Channel.

Funkci najdete v menu sdílení, kde se vedle položek “sdílet”, “vložit” a “e-mail” objeví volba “GIF”. Novinka se nám každopádně moc líbí, poněvadž odstraňuje nutnost používání aplikací třetích stran a celý proces usnadňuje. Doufáme, že nástroj se v dohledné době objeví u všech videí.

Zdroje: TheVerge, YT.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)