Gesta pro čtečky otisků prstů v displeji? Xiaomi ukazuje, že to jde

gesta ctecka otisku prstu xiaomi telefony

Klasické čtečky otisků prstů mají oproti čtečkám v displeji jednu výhodu. A to podporu pro různá gesta. Tato výhoda však brzy zmizí. Xiaomi představilo nové gesto, se kterým se dají rychle spustit aplikace. Nová funkce bude nejprve dostupná na Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 SE. A to již během nejbližších týdnů.

Xiaomi připravilo gesta pro čtečky otisků prstů v displeji

Pokud člověk bude nové gesto použít, musí dlouze podržet prst v místě, kde se nachází skener prstu. Poté se objeví nabídka s několika zkratkami nebo ikonami aplikací, podle toho, jak si to uživatel nastaví. Gesto se může používat i k aktivaci hlasového asistenta, otevření obrazovky s mobilními platbami apod. Ukázku můžete vidět níže.

xiaomi gesta ctecka otisků prstů v displeji

Nejprve se dostává na nové telefony Xiaomi. Nicméně později se funkce objeví i na starších zařízeních. A to Xiaomi Mi 8 Pro a Xiaomi Mi 8 Explorer. Podmínkou pro tuto funkci je čtečka otisků prstů v displeji.

Nová aktualizace rovněž vylepší fotoaparát o několik nových režimů, přináší opravy a poslední bezpečnostní záplaty Androidu. Příští týden vychází v Číně, během následujících týdnů se objeví i v globální verzi.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jaká gesta vás napadají pro čtečku otisků prstů v displeji?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)