Geekbench potvrdil (evropský) čipset pro řadu Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Geekbench Exynos 2200 čipset AMD GPU

Pokud už se těšíte na příchod nové série telefonů Samsung Galaxy S22, možná po očku sledujete také vývoj nového Exynos 2200 čipsetu, který by měl pohánět tyto telefony na evropském trhu. Korejská sestava jader je stále pod tlakem kritiků srovnávajících jej s řešením od Qualcommu, které mají vždy v rukou například Američané. Samsung nicméně znovu slibuje velké zlepšení, k čemuž má poprvé dopomoci například i grafický čip (GPU) od AMD. A jaká jádra budou tikat vedle něj? Základní složení čipsetu nyní znovu potvrdil benchmark Geekbench.

Galaxy S22 Geekbench Exynos čipset AMD zápis

Geekbench zachytil telefon s označením SM-S906B (s největší pravděpodobností model Galaxy S22+) s osmijádrovým čipsetem se základní frekvencí 1,73 GHz. Konkrétní kombinace jader by měla být 1x 2,59 GHz, 3x 2,50 GHz a 4x 1,73 GHz. Trochu hlouběji se v záznamech nachází také stopa po AMD grafickém čipu Mobile Radeon, který je postavený na RDNA2. Samotný výsledek měření moc oslňující není, ale velmi pravděpodobně byl proveden v úsporném režimu se sníženým výkonem. V tuto chvíli je hlavním údajem z evidence zmíněné složení jader nového Exynosu i celé řady mobilů. Těšme se na skutečná měření výkonu.

Jaký máte názor na Exynos čipsety?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)