TOPlist

Samsung připravuje nový GearVR a vlastní HoloLens headset

HoloLens Samsung

Viceprezident Samsung Electronics Sung-Hoon Hong prozradil, že pracují na dvou nových zařízeních pro virtuální a rozšířenou realitu. Jedno zařízení navazuje na mobilní Samsung GearVR, druhé bude více podobné Microsoft HoloLens.

Pro Samsung HoloLens je na trhu místo

Samsung GearVR byl jeden z prvních headsetů pro virtuální realitu, který se masově prodával. Nové verze bychom se měli dočkat na MWC 2017, která se uskuteční v únoru příštího roku. Hong také prozradil, že Samsung pracuje na novém enginu, pomocí kterého půjdou vytvořit realistické hologramy.

Microsoft HoloLens - prostredi 2

Podle něj je rozšířená realita mnohem lepší z pohledu byznysu, než ta virtuální. Což může být způsobeno i tím, že konkurence na trhu rozšířené reality není tak velká, jako u virtuální reality. Microsoft HoloLens stojí v devkitu téměř 80 tisíc korun, což není vůbec málo, vzhledem k tomu co zatím nabízí. Šance na úspěch je pro Samsung pořád velká.

Samsung si již dříve patentoval holografické TV, na otázky na tohle téma se ale Hong vyhýbal a nechtěl odpovídat. Slíbil naopak, že již brzy přijde telefon, který podporuje platformu Daydream, což je virtuální realita od Googlu. To je určitě dobrá zpráva, že Samsung nechce “uzavřít” své telefony pro svou virtuální realitu.

Přemýšleli byste o HoloLens brýlích, kdyby stály méně peněz?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)