Klávesnice Gboard dostává vynikající funkci pro Android tablety

gboard android tablety split keyboard
  • Google dále zpříjemňuje používání Androidu na velkých obrazovkách
  • Do Gboard se před nějakým časem dostala možnost rozdělení klávesnice
  • Ta nyní míří i na tablety

Google už poměrně dlouhou dobu pracuje na tom, aby se s Androidem pracovalo lépe na velkých obrazovkách. Prvním velkým krokem byl systém Android 12L, který přinesl řadu úprav a na konferenci I/O 2023 bylo oznámeno, že se pro tablety a ohebné telefony optimalizovalo více než 50 aplikací. Nyní se dostalo konečně také na klávesnici Gboard, která přináší velmi žádnou funkci a to sice možnost rozdělení na dvě části.

Už loni se Gboard dočkala aktualizace, díky které jsme si mohli klávesnici rozdělit na ohebných mobilech typu Fold a nyní se tato možnost dostává i na Android tablety. Nově si tak můžete klávesnici rozdělit na dvě stejné poloviny, což může usnadnit psaní zvlášť v případě, kdy jej držíte v obou dlaních a píšete palcem.

V tuto chvíli je novinka dostupná v beta verzi aplikace Gboard (12.9.21) a zapnete ji jednoduše v Nastavení > Předvolby > Rozložení. Funkci můžete pochopitelně také ve stejné nabídce vypnout, pokud by vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala.

Gboard – klávesnice od Googlu
Gboard – klávesnice od Googlu

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Používáte rozdělenou klávesnici?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)