TOPlist

Gboard dostane super funkci. Měl jí mít ale už dávno

gboard klavesnice
  • Gboard se dočká funkce, kterou známe z počítačů i Android aplikací
  • Nové tlačítko umožní obnovit smazaný text
  • V tuto chvíli je dostupné v beta verzi

Google nás zásobuje novými funkcemi pro Gboard poměrně pravidelně a nyní se chystá další, která v nejpopulárnější klávesnici pro Android měla být už roky. Jde o nové tlačítko, které nám umožní obnovit již smazaný text.

Informace o této nové funkci přinesl vývojář RKBDI. Možnost vrátit zpět smazaný text je standardní součástí textových editorů mnoho let a hromada aplikací ji má vestavěnou nativně. Je rovněž součástí většiny operačních systémů, ať je řeč o macOS či Windows, kde ji vyvoláte skrz klávesovou zkratku CTRL + Z, avšak na Gboard z nějakého důvodu až doteď chyběla.

Ukázka nové funkce je k dispozici v krátkém videu, které demonstrováno v rámci vyhledávacího panelu. V testovacím prostředí byl text zadán, smazán a následně vrácen pomocí tlačítka „undo“. Tato možnost se objevuje mezi dalšími tlačítky Gboard, které jsou sice trochu skryté, ale díky novému panelu nástrojů by měla být více na očích. V tuto chvíli bohužel nevíme, kdy bude novinka dostupná pro veřejnost, v současnosti je totiž pouze v beta verzi.

Gboard – klávesnice od Googlu
Gboard – klávesnice od Googlu
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Oceníte tuto funkci v Gboard?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)