Klávesnice Gboard má zajímavou novinku. Využijete ji?

gboard emojify

Společnost Google oznámila tento týden na svém oficiálním blogu hned několik novinek, které se týkají aplikací Google Meet, Wear OS či Nearby Share, o kterém jsme vás informovali v jednom z předchozích článků. Vylepšení se však dočkala rovněž klávesnice Gboard.

Po vzoru Applu či ostatních klávesnic třetích stran umí nyní Gboard rozpoznat nejvhodnějšího smajlíka, kterým můžete nahradit slovo. Funkci nazývá emojify a v praxi funguje tak, že když napíšete do zprávy například slovo “auto”, můžete si vybrat, zda chcete dané slovo ponechat, nebo jej nahradit smajlíkem automobilu. V tuto chvíli je dostupná v beta verzi aplikace Gboard, přičemž do té stabilní by se měla dostat během několika následujících dní.

Updated Gboard and Google Meet to make messaging more enjoyable

Updated Gboard and Google Meet to make messaging more enjoyable

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Pro testování aplikace Gboard se musíte zaregistrovat v Google Play, což budete mít hotové za několik vteřin. Následně je potřeba aplikaci smazat a znovu nainstalovat.

Jak se vám líbí nová vychytávka v Gboard?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)