Garmin Varia eRTL615 je nové zadní e-bike světlo s radarem

Garmin Varia eRTL615 světlo radar elektrokola

Společnost Garmin začala, mimo jiné i v ČR, prodávat další multifunkční cyklo světlo v rámci série Varia. Novinka s názvem Varia eRTL615 má, stejně jako starší model Varia RCT715, extra jasné červené osvětlení a praktický radar, nicméně je určena speciálně k použití na zadní straně elektrokol. Z jejího těla tak trčí i přívodní kabel. Vyšší bezpečnost při jízdě zajišťuje zařízení v kombinaci s mobilní aplikací Varia.

Varia™
Varia™

Zpětný radar a zadní světlo, které jsou napájené přímo z elektrokola, za jízdy přispějí k bezpečí jezdce. Zvuková a vizuální upozornění na kompatibilním zařízení varují před blížícími se vozidly. Varia eRTL615 umí na kompatibilním zařízení vizuálně i zvukově upozornit na blížící se vozidla až na vzdálenost 140 metrů. Novinka nabízí 4 světelné režimy. Jedním z nich je peloton. Ten při jízdě ve skupině tlumí záblesky, ať spolujezdcům nepříjemně neblikáte do očí.

Garmin | Varia eRTL615 | Zpětný radar a zadní světlo pro elektrokola

Garmin | Varia eRTL615 | Zpětný radar a zadní světlo pro elektrokola

Zadní červené světlo je podle výrobce ve dne vidět na vzdálenost až 1,6 km. Pro spárování nejen s mobilem, ale i jinými zařízením, je k dispozici připojení ANT+ a Bluetooth Low Energy. Zařízení má krytí IPX7. Bez další dodatečné kabelové redukce stojí tento nový bezpečnostní pomocník 7 199 Kč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolikrát jste měli nehodu na kole?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)