TOPlist

Únik: Galaxy Z Fold5 se nejspíš konečně zbaví té škaredé škvíry

Samsung Galaxy Z Fold5 únik mezera škvíra pant design

Už jen pár týdnů nás dělí od další letní události Galaxy Unpacked, na které korejský Samsung oficiálně představí i ohebné telefony Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Zatímco u Flipu se řeší hlavně jeho vnější displej, u většího a horizontálně skládacího Foldu se zatím po stránce vzhledu o mnoha aspektech nemluvilo. Tak teď asi začne, neboť to vypadá, že by Samsung mohl novou konstrukcí pantu vyřešit jednu designovou nesrovnalost. Doslova nesrovnalost. Totiž mezeru v telefonu po jeho složení.

Redakce MySmartPrice a známý leaker IceUniverse publikovali obrázek, který má pocházet z balíku oficiálních plakátů k novému Foldu. Telefon je zde zachycen v téměř rozloženém a také složeném stavu. Zatímco se na jednu stranu řeší, jestli náhodou Samsung obecně trochu nepřehání s vyobrazenou malou tloušťkou telefonu, pozornost si zaslouží právě i zavřený mobil v pozadí. Jeví se, jako by obě jeho strany k sobě perfektně seděly.

Dosavadní Foldy (a taktéž Flipy) jsou konstruované tak, že po zavření netvoří jejich dvě poloviny rovnoběžné a dokonale lícující plochy, ale blíže pantu mají větší mezeru. Tu doposud způsoboval typ pantu a snaha nenamáhat displej v jeho nejcitlivější části. Samsung ale podle úniků hodlá vsadit na nový pant s profilem ve tvaru kapky, který zvládne jak lépe vést a chránit vrstvu displeje, tak i zmenšit prostor nutný pro ohnutí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc vás štve dosavadní mezera u Samsung skládaček?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)