Samsung si připravil překvapení: Oznámil odolný Galaxy Xcover 4

Galaxy Xcover 4

Když v roce 2015 vyšel Galaxy Xcover 3, měl poměrně unikátní vlastnosti, jenže dnes to již není nic zvláštního. Splnění normy IP67 a baterie o kapacitě 2 200 mAh je úsměvná, proto to chtělo novou generaci. Ta překvapivě přišla ještě na veletrhu MWC. Co všechno má Galaxy Xcover 4?

Telefon Galaxy Xcover 4 byl vylepšen v každém ohledu

Odolným telefonům s Androidem se věnuje hlavně značka CAT. Jednoho z konkurentů nyní představil Samsung. Galaxy Xcover 4 má 4,99“ velký TFT displej s HD rozlišením. To může vypadat celkem málo, ale když se to srovná s minulou verzí, která měla 480 x 800 px, jedná se o značný posun vpřed. Zadní kamera má 13 MPx a rovněž slibuje mnohem lepší fotky. Jeden z problémů starého Xcoveru byla baterie, která měla jen 2 200 mAh. Galaxy Xcover 4 si polepší, má kapacitu baterie 2 800 mAh.

Galaxy-Xcover4_Feature_IP68

O výkon se stará čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz, sekundovat mu budou 2GB RAM. Vnitřní paměť má 16 GB a dá se rozšířit pomocí microSD karet. Poměrně překvapivě, i když telefon nemá příliš dobré specifikace, tak poběží na Androidu 7 Nougat. Hlavní přednost tohoto telefonu je samozřejmě v odolnosti.

Galaxy Xcover 4 splňuje certifikaci IP68, což není velké překvapení, obzvlášť když to stejné můžeme vidět i u telefonů střední třídy od Samsungu. Dále telefon také splňuje armádní standard MIL-STD 810G, takže vydrží v teplotách, kde by měl normální telefon problém. Dále je více odolný proti soli, prachu, nárazům a vibracím. Telefon rovněž půjde ovládat v rukavicích.

V Evropě půjde telefon do prodeje v dubnu, a to za cenu 259 eur, to je v přepočtu zhruba 7 tisíc korun. Na přesné datum a cenu na českém trhu si musíme ještě chvíli počkat.

Jak se vám líbí nový odolný telefon od Samsungu? Čekali jste lepší specifikace?

Zdroj: androidauthority.com, news.samsung.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)