Měření tlaku v Galaxy Watch Active 2 konečně funguje. Alespoň v Koreji

Galaxy Watch Active 2 měření tlaku

Jihokorejský Samsung před několika hodinami vydal na domácím trhu novou mobilní aplikaci Samsung Health Monitor, která uživatelům hodinek Galaxy Watch Active 2 zpřístupní jednu z nejžádanějších funkcí. Je jí měření krevního tlaku, které firma v souvislosti se zatím posledními hodinkami dlouhou dobu zmiňovala. Senzor pro toto měření je v hodinkách přítomen, jen mu chyběla softwarová opora. A její spuštění se zase neobejde bez složitého procesu povolení od úřadů a zdravotnických organizací. Vyřídit vše potřebné se Samsungu zatím povedlo právě jen v Jižní Koreji, takže je teď měření tlaku v hodinkách Galaxy Watch Active 2 dostupné jen tam. Úřední “obíhačky” prý probíhají i v jiných státech, ale výsledky jsou zatím v nedohlednu.

Samsung Galaxy Watch Active2 měření krevního tlaku

Pro správnou funkčnost bude potřeba před prvním použitím (a pak ideálně i v měsíčních periodách) kalibrovat hodinky ve spolupráci s klasickým tlakoměrem. Při referenčním měření se zjistí reálný tlak, který se zadá do aplikace. Na základě této počáteční hodnoty pak budou hodinky nadále vyhodnocovat tlak samy. Samsung při zavádění měření tlaku pro hodinky Galaxy Watch Active 2 zmínil také to, že se uživatelé dočkají také vytoužené funkce EKG. Její podpora prý nastane někdy ve třetím kvartálu letošního roku. Můžeme předpokládat, že se v první vlně (a pak i na delší dobu) týkat zase jen domácí země Samsungu.

Jsou pro vás tyto funkce v hodinkách důležité?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)