Samsung oznámí termín představení Galaxy S8 na MWC

termin-predstaveni-galaxy-s8-na-mwc-ico

Už téměř měsíc oficiálně víme, že jihokorejský Samsung nepředstaví letošní vlajkovou loď Galaxy S8 na MWC. Často se v této souvislosti objevuje jako možný termín představení 29. březen s tím, že by se akce měla odehrávat v New Yorku. Oficiálního data bychom se měli dočkat již brzy – Samsung ho totiž hodlá oznámit v průběhu veletrhu Mobile World Congress.

Společnost má na neděli 26. února připravenou tiskovou konferenci, v jejímž průběhu dle dostupných informací představí nový tablet Galaxy Tab S3. Dle deníku The Korea Herald je očekávána také projekce minutu dlouhého klipu, ve kterém alespoň částečně odhalí nějaké informace o letošní vlajkové lodi. V souvislosti s tím očekává deník Hankyung také oznámení oficiálního data. Odkazuje přitom na šéfa mobilní divize Dong-Jin Koha, který řekl, že Samsung hodlá odhalit datum představení Galaxy S8 na MWC 2017.

Samsung oznámí termín představení Galaxy S8 na MWC Samsung oznámí termín představení Galaxy S8 na MWC

Dozvíme se termín představení Galaxy S8 na MWC?

Společnost v posledních několika letech představovala nové řady telefonů Galaxy S právě na Mobile World Congressu. Letos tradici poruší a novinku ukáže v rámci samostatné akce jindy a jinde. Jedním z možných důvodů této změny je odložení zahájení výroby z důvodu problémů, které se vyskytly u modelu Note 7.

Dle dosavadních zvěstí budou představeny dva modely letošní řady: tradiční Galaxy S8 a S8 Plus. Srdcem prvně jmenovaného má být čip Qualcomm Snapdragon 835. Oba modely chtějí zaujmout zakřiveným displejem Super AMOLED s mnohem tenčími rámečky kolem obrazovky a odstraněním hardwarového tlačítka Domů. To znamená, že snímač otisků prstů bude přesunut na zadní část zařízení, jak lze vidět na posledních uniklých snímcích. Samsung má také přijít s vlastním digitálním asistentem Bixby. Předpokládaný termín zahájení prodejů je v polovině dubna. Další očekávané novinky najdete ve článku Samsung Galaxy S8 na co se můžeme těšit? (souhrn spekulací).

Těšíte se na představení letošní vlajkové lodě Samsungu?

Zdroje: androidauthority.com, androidauthority.com, sammobile.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)