Samsung představil vylepšený model Galaxy S5 LTE-A

s5_ltea_ico

Společnost Samsung včera oznámila “vylepšenou” verzi své vlajkové lodi – model Galaxy S5 LTE-A, který lze aktuálně označovat jako nejvýkonnější telefon na trhu. Tato varianta vstupuje na trh se čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 805 na 2,5 GHz a grafickým akcelerátorem nové generace Adreno 420. Čipset podporuje přenos dat v sítích LTE rychlostí až 225 Mbit/s.

Samsung představil vylepšený model Galaxy S5 LTE-A Samsung představil vylepšený model Galaxy S5 LTE-A

Další parametr, kterým Galaxy S5 LTE-A vyniká proti standardní verzi, je Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5,1″ a rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů (QHD). Jemnost displeje tak dosahuje špičkové hodnoty 577 ppi. Dále bychom měli zmínit 3 GB operační paměti, 32 GB interního úložiště, které lze rozšířit paměťovými kartami microSD o dalších až 128 GB.

Stejně jako dosavadní model je i novinka odolná proti vodě a prachu dle normy IP67, disponuje snímači otisků prstů a tepové frekvence. Chybět nebude ani NFC, port USB 3.0 a infračervený vysílač. K dispozici jsou dva fotoaparáty: hlavní s rozlišením 16 Mpx a přední 2Mpx kamera. Kapacita baterie je 2800 mAh, operačním systémem má být Android 4.4 KitKat s nejnovější verzí grafické nadstavby TouchWiz s funkcemi, jako jsou Download Booster, Ultra Power Saving Mode, Kids Mode, S Health a Private Mode.

Rozměry Samsung Galaxy S5 LTE-A jsou 142 x 72,5 x 8,1 mm, při váze 145 g.

Samsung představil vylepšený model Galaxy S5 LTE-A Samsung představil vylepšený model Galaxy S5 LTE-A

Podle dostupných zpráv bude novinka dostupná výhradně na jihokorejském trhu – jeden z místních operátorů ji začne prodávat do konce tohoto týdne, včetně nové červené varianty (telefon bude nabízen v černé, bílé, modré, zlaté, růžové a červené barvě). Cena se bude pohybovat kolem 940 500 wonů, což je v přepočtu kolem 920 dolarů, tedy (bez daně a cla) asi 18 600 Kč.

Zdroje: Hi-Tech, SamMobile, AndroidSPIN, 4PDA, Keinex.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)