Souboj teleobjektivů v roce 2024! Která Ultra vyhraje?

Souboj teleobjektivů
  • Oppo Find X7 Ultra má za sebou premiéru a nabízí rovnou dva teleobjektivy
  • Do souboje se brzy přidá Samsung Galaxy S24 Ultra, o něco později Xiaomi 14 Ultra
  • Souboj teleobjektivů může zpestřit rok 2024 ve světě těch nejlepších mobilních telefonů

Fotoaparáty jsou klíčovou součástí dnešních mobilních telefonů. Speciálně u vlajkových lodí uživatelé kvalitu fotografií pozorně sledují a výrobci se snaží své fotoaparáty neustále posouvat kupředu. Pořizovat výborné fotky hlavním snímačem ale přestává stačit, trendem je pořádný teleobjektiv!

Ideálně nejenom jeden, ty nejlepší a nejdražší mobilní telefony dnes potřebují teleobjektivy dva! Pro mě osobně to není žádná novinka, dlouhé roky jsem používal Huawei P40 Pro+, který nabízí dva teleobjektivy už několik let. V roce 2023 a teď na začátku roku 2024 se ale toto řešení objevuje stále častěji…

Xiaomi 13 Ultra

Pokud se podíváme na loňské vlajkové lodě, stačí se mrknout na Samsung Galaxy S23 Ultra a Xiaomi 13 Ultra. Oba nabízí dvojici teleobjektivů a kvalita přiblížených fotografií tomu odpovídá. Možná ještě o kousek dále šlo OnePlus Open, to má sice jen jeden teleobjektiv, ale díky vysokému rozlišení použitého snímače jsou výsledky moc pěkné. U modelu Samsung Galaxy S24 Ultra jsou dva teleobjektivy dávno potvrzené, téměř jistě nebudou chybět u Xiaomi 14 Ultra, když je nabízel loňský model. Teď se do tohoto souboje zapojilo Oppo Find X7 Ultra, tato vlajková loď rovněž nabízí dva teleobjektivy!

Kdo vyhraje souboj teleobjektivů? Kandidátů je spousta…

Pravděpodobně jen jeden teleobjektiv bude mít řada Honor Magic6, u té se ale spekuluje o použití teleobjektivu s velmi vysokým rozlišením, které by mohlo být až 160 megapixelů. Uvidíme, jestli toto řešení dokáže porazit konkurenci nebo se jí alespoň vyrovnat, osobně tomu ale úplně nevěřím (jinak by se tímto směrem společnosti Samsung a Xiaomi vydaly, třeba ale Honor dokáže překvapit).

Sám jsem zvědav, jak moc nakonec zákazníci budou kvalitu teleobjektivů řešit a kdo tento souboj teleobjektivů vyhraje. Přiznám se, že u Huawei P40 Pro+ jsem 10x teleobjektiv téměř nepoužíval. U současného Xiaomi 13 Ultra je maximem 5x přiblížení (pokud si odmyslíme digitální zoom), pro běžné fotografování ale většinou používám maximálně 3x přiblížení. Právě kvalita fotografií při 2-3x přiblížení je pro mě nejdůležitější. Ale toto je otázka preferencí a jestli někdo fotí pravidelně s 10x přiblížením, určitě mu to nebudu brát, za dobrého světla můžou být výsledné snímky pěkné.

Je pro vás kvalita teleobjektivu důležitá?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)