Evropa se dočká. Řada Galaxy S23 dostane speciální Snapdragon 8 Gen2

snapdragon 8 gen2

Vrcholné modely od Samsungu se už několik let vyrábí ve dvou verzích. Jedna se Snapdragonem, která se prodává v Jižní Koreji a USA, druhá pak s Exynosem, což se týká Evropy a zbytku světa. Poslední měsíce se však začíná hovořit o tom, že jihokorejský gigant příští rok odhalí pouze jednu verzi svých vlajek a všude bychom měli dostat Snapdragon, což je bezpochyby skvělá zpráva. Nyní ji navíc potvrdil i jeden z členů vedení společnosti Qualcomm. To ale není vše. Dočkáme se totiž ještě lepší verze Snapdragonu 8 Gen2, než u konkurenčních mobilů.

S touto informací přišel leaker Ice Universe, který tvrdí, že řada Galaxy S23 dostane speciální edici čipu Snapdragon 8 Gen2, která poběží na vyšších taktech. Půjde tedy o tu nejvýkonnější možnou verzi. Leaker se pochlubil také se screenshotem z benchamrku Geekbench, kde si Samsung Galaxy S23 Ultra (označován jako SM-S918B) vysloužil skóre 1504 bodů na jedno jádro a 4580 bodů ve vícejádrovém testu.

K představení by mělo dojít už v lednu příštího roku a rozhodně se máme na co těšit. Jestliže tedy uvažujete o koupi nějakého lepšího Samsungu, možná bychom ještě pár týdnů vyčkali.

Uvítali byste Snapdragon v evropských verzích Galaxy S23?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)