Řada Galaxy S23 bude mít nejtvrdší mobilní displeje na světě

Samsung Galaxy S23 displej ochrana Corning Gorilla Glass Victus 2

Jak už je celkem zvykem, díky dlouhodobé spolupráci společností Samsung a Corning se na trh pravidelně vydávají vlajkové Galaxy telefony exkluzivně vybavené nejnovější ochranou Gorilla Glass. Druhá jmenovaná firma nyní potvrdila, že zanedlouho představená řada Galaxy S23 bude mít ve výbavě tvrzené sklo Gorilla Glass Victus 2. To bylo představeno vloni v prosinci. Nová verze skla by měla především lépe odolat pádu zařízení na tvrdé povrchy jako je beton. Myslelo se ale i na lepší odolnost proti poškrábání.

Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 Drop Tower Test on Simulated Concrete

Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 Drop Tower Test on Simulated Concrete

Očekávaná trojice Samsung mobilů Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra tak na trh poprvé přivede novou generaci ochrany, se kterou se máme o něco méně bát poškození displeje. Corning dříve evedl, že konkurenční skla obvykle selhala při pádu na beton z výšky půl metru nebo menší. Tedy v polovině výšky, se kterou si má poradit Victus 2. Nové sklo pak dokázalo přežít pád až ze dvou metrů na povrch kopírující asfalt, díky čemuž bylo až čtyřikrát odolnější proti poškrábání než konkurence.

Jak odolné je sklíčko na vašem mobilu?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)