Galaxy S22 Ultra: První “mobil”, jenž zvládl satelitní hovor

Samsung Galaxy S22 Ultra první satelitní hovor

Komunikace skrze mobilní zařízení má za sebou další významný milník. Expertům v oboru satelitního spojení se podařila věc, na kterou se špičkové smartphony teoreticky chystají již několik let, možná měsíců. Společnost AST SpaceMobile, která buduje první vesmírnou širokopásmovou mobilní síť dostupnou přímo pro standardní mobilní telefony, před několika dny oznámila úspěšné dokončení vůbec prvních obousměrných hlasových hovorů přímo do běžných nemodifikovaných chytrých telefonů. Tento satelitní hovor proběhl skrze telefon Samsung Galaxy S22 Ultra.

Samsung Galaxy S22 Ultra první satelitní hovor tým

Je to vůbec poprvé, kdy někdo dosáhl přímého hlasového spojení z vesmíru s běžnými mobilními zařízeními. Pokračuje tím úspěšně mise společnosti AST SpaceMobile poskytovat připojení téměř 50 % světové populace, která zůstává bez mobilního širokopásmového připojení. První hlasový hovor byl uskutečněn z oblasti Midlandu v Texasu do japonské společnosti Rakuten prostřednictvím spektra AT&T a pomocí zmíněného chytrého telefonu od Samsungu.

Samsung Galaxy S22 Ultra první satelitní hovor test

“Dosáhli jsme toho, co mnozí považovali za nemožné, a dosáhli tak dosud nejvýznamnějšího milníku v naší snaze poskytovat globální širokopásmové mobilní připojení z vesmíru. Přestože tento obrovský úspěch na chvíli oslavíme, nadále se soustředíme na další cestu a zásadní kroky, které nás přiblíží k našemu cíli, jímž je změnit způsob, jakým se svět spojuje,” řekl Abel Avellan, šéf AST SpaceMobile.

Samsung Galaxy S22 Ultra první satelitní hovor AST SpaceMobile

Komunikačním prostředníkem na orbitě byl satelit BlueWalker 3 (“BW3”). Jde o vůbec největší komerční komunikační soustavu umístěnou na nízké oběžné dráze Země a je důležitým krokem k poskytování vesmírného širokopásmového mobilního připojení 2G, 3G, 4G LTE a 5G na celém světě.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Plánujete časem kupovat mobily, které umí satelitní hovory?

Zdroj: businesswire

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)