Fotí líp Exynos, nebo Snapdragon verze Galaxy S22 Ultra?

Samsung Galaxy S22 Ultra Snapdragon Exynos foto test DxOMark

Porovnávání výkonnosti a efektivity procesorů Exynos a Snapdragon v telefonech značky Samsung je stále velmi žhavé téma a existuje několik oblastí, ve kterých se mohou případné rozdíly projevit. Kromě hraní her nebo práce přes systém DeX je jedním z benchmarků také fotografování, což zohledňuje také známý server DxOMark. Ten od sebe při foto testech odlišuje dvě různé verze telefonů se zmíněnými procesory a nabízí výsledky pro každý model zvlášť. K již existujícímu hodnocení Exynos verze telefonu Galaxy S22 Ultra nyní přibyl výsledek i pro Snapdragon variantu.

Celkový verdikt a bodový zisk hovoří jasně: Oba telefony jsou schopné fotit zhruba na stejné úrovni, i když v dílčích podkategoriích jsou patrné rozdíly. Snapdragon verze je údajně o něco lepší v běžném focení, ta poháněná Exynosem zase vede v pořizování snímků se zoomem a natáčení videa.

Samsung Galaxy S22 Ultra Snapdragon Exynos foto test DxOMark žebříček

Oba vlajkové Samsungy získaly celkově 131 bodů a dělí se společně s Oppo Find X3 Pro či Xiaomi 12 Pro o čtrnáctou pozici v celkovém žebříčku.

Překvapil vás tento výsledek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)