Galaxy S22: Snapdragon vs. Exynos. Který čip je výkonnější?

galaxy s22 geekbench

Už nějakou dobu víme, že se příští týden (konkrétně 9. února) dočkáme konference Galaxy Unpacked, na které dojde na představení vlajek Galaxy S22 a tabletů Galaxy Tab S8. V telefonech se bude o výkon starat buď Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 nebo Samsung Exynos 2200 v závislosti na regionu. Obě dvě varianty již byly spatřeny v benchmarku Geekbench a tak si můžeme porovnat, která z nich je výkonnější, tedy alespoň na papíře.

Galaxy S22: Snapdragon vs. Exynos

Konkrétně se podíváme na model Galaxy S22 Ultra, který se označuje jako SM-S908U v případě Exynos varianty, Snapdragon verze se označuje jako SM-S908B. Výsledky jsou pak velice těsné. V testu na jedno jádro si Exynos verze vysloužila 1226 bodů, zatímco Snapdragon varianta 1168 bodů. V multijádrovém testu pak Exynos dosáhl na 3462 bodů, zatímco čipset od Qualcommu na 3508 bodů.

samsung galaxy s22

Oba dva čipsety jsou vyrobené pomocí 4nm technologie a mají identická jádra. Rozdíl může přijít pak v grafickém výkonu, ovšem Geekbench se specializuje hlavně na procesory.

Přemýšlíte o koupi nového Samsung mobilu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)