Přijde Galaxy S21 Ultra s displejem, který plynulostí vytře všem zrak?

Galaxy S21 Ultra displej 120Hz

Samsung je nekorunovaným leaderem v oblasti vývoje displejů. Podle nejnovějších zpráv firma připravuje pro svoji příští vlajkovou loď Galaxy S21 Ultra displej s extrémně plynulým zobrazením. Zajistit ho má 120Hz obnovovací frekvence. Jaké budou další parametry nového super displeje od Samsungu?

Nejvyšší člen budoucí rodiny telefonů Galaxy S21 má údajně využívat displej se stejným rozlišením jako jeho předchůdce. Velká změna ale prý nastane v obnovovací frekvenci, která má poskočit až na 120Hz. Zprávu přinesl etablovaný zdroj, jenž má blízko k čínským dodavatelům Samsungu. Zdá se, že Samsung se vydá cestou navýšení obnovovací frekvence displeje místo navyšování rozlišení na 4K. Jedná se bezesporu o rozumný krok, jelikož praktický přínos tak vysokého rozlišení na malé úhlopříčce telefonu je takřka nulový. Na rozdíl od letošních nejvyšších modelů Samsungu by měla Galaxy S21 Ultra nabídnou 120Hz i při plném rozlišení displeje 1440p. U letošních Galaxy S20 a Note20 Ultra si uživatelé museli vybrat mezi vyšším rozlišením nebo plynulejším zobrazováním.

Galaxy S20 60Hz vs 120Hz Display Refresh Rate Comparison

Galaxy S20 60Hz vs 120Hz Display Refresh Rate Comparison

Pokud však bude Galaxy S21 Ultra vybavena displejem s obnovovací frekvencí 120Hz, tak to uživatel skutečně pocítí. Jediným opodstatněním pro navyšování rozlišení u Samsung telefonů by bylo VR. Není velkým překvapením, že firma dává přednost navýšení obnovovací frekvence před rozlišením. Samsung totiž svoje Gear VR již před časem potichu přestal podporovat. Přesto ale Samsung pracuje na vývoji displejů s jemností až neuvěřitelných 10000ppi. Budoucnost takové technologie je právě v použitích jako virtuální realita.

Je pro vás důležitější obnovovací frekvence nebo vyšší rozlišení?

Zdroj: sammobile

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)