Galaxy S21 nakonec nedostane AMD grafiky. Exynos bude nad Snapdragony opět strádat

Galaxy S21 nedostane AMD grafiky

Od představení nových vlajkových lodí od Samsungu je ještě daleko. Přesto již nyní víme, že evropské varianty dostanou čipset Exynos 1000, zatímco v USA se dočkají Snapdragonu 875. Nedávno jsme vás informovali o tom, že Samsung spolupracuje s AMD a v Galaxy S21 přijde s čipsety ve spolupráci právě s touto firmou, ovšem vypadá to, že nakonec grafiky od AMD nedostane.

Galaxy S21 nedostane AMD grafiky

Leaker Ice Universe navíc tvrdí, že Snapdragon 875 bude opět ve všem lepší. Jak v grafickém, tak v procesorovém výkonu. Samsung sice chystá Exynosy s AMD grafikami, ovšem dočkáme se jich nejdříve v roce 2022. Exynos tak bude zřejmě pohánět grafika od Mali, která je horší než Adreno od Qualcommu. A také méně topí.

Nicméně Exynos 1000 má být stejně jako konkurent od Qualcommu postaven na 5nm architektuře a bude energeticky mnohem efektivnější než současný Exynos 990. Další zprávy naznačují, že bude tento čipset pouze v nejdražší variantě Galaxy S21. V ostatních bude tikat zřejmě Exynos 992, který měl debutovat již v Galaxy Note 20.

Měl by Galaxy S21 dostat pouze Snapdragony?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)