Některé uživatele Galaxy S21 FE trápí nepříjemný problém s displejem. O co jde?

samsung galaxy s21 fe

Na začátku ledna se nám konečně představil dlouho očekávaný telefon Galaxy S21 FE, který měl být původně vydaný již v srpnu minulého roku. Kvůli nedostatku čipů byla ale jihokorejská firma svůj mobil nucena odložit. Nicméně jde o poměrně solidní telefon, který byl však vydán v době, která mu úplně nenahrávala. Telefony z řady Galaxy S22 byly za rohem a tak si spousta potenciálních zákazníků počkala a sáhla rovnou po některém z nich. Nicméně někteří uživatelé, kteří se rozhodli ke koupi fanouškovské verze si stěžují na poměrně nepříjemný problém.

Majitelé Galaxy S21 FE hlásí nepříjemný problém

Samsung Galaxy S21 FE disponuje 6,4palcovým Dynamic AMOLED 2X panelem s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí. Na rozdíl od ostatních vlajkových telefonů tomuto modelu chybí variabilní obnovovací frekvence, což znamená, že umí fungovat pouze ve dvou režimech – 60 a 120 Hz.

Někteří majitelé si ale stěžují na to, že se jim software v některých případech snaží zobrazovat ještě nižší obnovovací frekvenci než zmíněných 60 Hz. Následně se začnou zadrhávat animace a celý systém je zpomalený. Podle všeho stačí vypnout a zapnout obrazovku a problém zmizí. V tuto chvíli není stoprocentní, zda jde o chybu v hardwaru či softwaru. Druhá varianta je ale o něco pravděpodobnější, takže se pravděpodobně dočkáme aktualizace, která tuto nepříjemnost vyřeší.

Jakou obnovovací frekvenci má váš mobil?

Zdroj: SamMobile

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)