Fotí Galaxy Note20 Ultra líp s Exynos, nebo Snapdragon procesorem?

Galaxy Note20 Ultra Snapdragon Exynos focení

Porovnávání výkonů, efektivity a dalších vlastností procesorů Snapdragon a Exynos v telefonech Samsung je nekonečné téma. Hlavně v Evropě si mnozí zákazníci stěžují, že na zdejší trh korejská firma dodává telefony s čipsety Exynos, které jsou obecně slabší. Uvidíme, jak si povede další generace mobilů z řady S, která podle některých odhadů v tomto ohledu způsobí obrat. Než ale bude příležitost porovnání u nových mobilů provést, nabízí se tu jiné. Server DxOMark aktualizoval výsledky testů posledních nejvýkonnějších Note modelů a vychází z nich zajímavé zjištění. Samsung Galaxy Note20 Ultra s Exynos procesorem dosáhl v testu focení lepšího výsledku než stejný telefon se Snapdragon čipsetem.

Zatímco varianta s americkou jednotkou získala od tohoto populárního serveru za fotografování a natáčení 117 bodů, korejský procesor dotáhl telefon ke 120 bodům. Minimálně pro kritiky Exynos čipsetů to bude zajímavé zjištění. Snapdragon verze si například o něco hůř poradila s autofokusem, šumem nebo pořizováním fotek v noci. Však se na porovnání kvalit focení u Galaxy Note20 Ultra se Snapdragon a Exynos procesory podívejte.

Jak moc je pro vás tento výsledek překvapivý?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)