Proč má Galaxy Z Fold3 foťák pod displejem a Z Flip3 ne?

Samsung Galaxy Z Fold3 Z Flip3 foťák pod displejem

Jak vám nejspíš neuniklo, Samsung před několika dny představil dva nové ohebné telefony Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3. Oba jdou po stránce designu, konstrukce i cílení na různé skupiny zákazníků stejnou cestou jako jejich předchůdci. U obou se v nové generaci objevily technologické novinky, které stojí za pozornost. U “véčkového” Flipu je to například větší vnější displej nebo dynamická frekvence toho hlavního. Ve Foldu zase dostal příležitost foťák pod displejem. Ptáte se, proč stejnou vychytávku nemá i Flip? Nejste rozhodně sami.

Odpověď je vlastně celkem logická a zohledňuje technologické možnosti a právě i cílové skupiny uživatelů. Galaxy Z Fold3 má pro foťák pod displejem mnohem lepší konstrukční předpoklady, neboť je pod obrazovkou prostě víc místa. I tak byl letos senzor zmenšen na 4 megapixely, aby mohl být tímto způsobem efektivně usazen. Další argument je, že přední foťák v Galaxy Z Flip3, jenž má 10 mpx, uživatelé budou mnohem více používat pro pořizování selfie a je to pro tyto účely jediná možnost.

Fold má další kameru (tedy celkově třetí) u vnějšího displeje, kde se dají selfie také pohodlně pořizovat. Kamera ukrytá pod obrazovkou tak v případě tohoto mobilu poslouží spíš na odemykání tváří nebo videohovory, kde není takový tlak na kvalitu obrazu.

Jak často využíváte přední foťák v mobilu?

Zdroj: Sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)