Nový laptop od Samsungu se chlubí extrémní výdrží i AMOLED displejem

samsung notebook

V únoru letošního roku představila společnost Samsung nový laptop Galaxy Book2 Pro 360 a nyní se pochlubila s vylepšenou verzí, která se dočkala hned několika vylepšení. Mezi ta největší patří čip od Qualcommu, díky kterému se notebook chlubí skvělou výdrží na jedno nabití.

Stejně jako předchůdce s Intel procesorem se chlubí 13,3palcovým Super AMOLED panelem s Full HD rozlišením a lze jej ohnout až o 360 stupňů. Je rovněž dotykový a můžete si na něj psát poznámky díky přiloženému S Pen stylusu. Váží pouhých 1,04 kg a v nejtlustším místě má tloušťku 11,5 mm. Výkon zajistí čip Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3, který je vyráběn 5nm procesem a oproti předchozímu 8cx Gen 2 nabízí o 85 % vyšší výkonu ve vícejádrových testech a až 60% nárůst výkonu GPU.

galaxy book2 pro 360

Notebook díky tomuto čipsetu vydrží až 35 hodin přehrávání videa, což je v porovnání s únorovým modelem velký skok. Ten totiž nabízel maximálně 21 hodin. Majitelé mohou navíc počítat také se podporou Wi-Fi 6E a 5G. Systémem je samozřejmě Windows 11 a nechybí mu technologie Secured-Core PC, což je nejvyšší úroveň zabezpečení, kterou Microsoft nabízí. Jako první se bude prodávat v Jižní Koreji a to v přepočtu za asi 34 000 korun. Zatím bohužel není jasné, zda se podívá i do Evropy.

Jak se vám líbí tento laptop od Samsungu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)