Funkční root pro všechny Galaxy S4 se Snapdragonem už existuje!

První šťastní majitelé už třímají supervýkonný smartphone Samsung Galaxy S4 a určitě se nemohou nabažit všech jeho funkcí. Pokud chcete svoje zařízení posunout ještě o kousek dál, budete jej možná chtít narootovat.

K čemu je takový root dobrý? Root je zjednodušeně řečeno administrátorský přístup do vašeho telefonu, díky kterému se dostanete i do jinak zapovězených končin a budete moci například provést kompletní zálohu svého zařízení. Aplikacím pro rootnuté telefony se obšírně věnuje již dvanáctidílný seriál od Karla Kiliána, takže jak vidno, aplikací vyžadujících práva Superuser je dostatek!

Kdo jiný by samozřejmě na tenhle proces přišel, než borci z XDA-Developers. Uživatel djrbliss objevil, že známá utilita Motochopper (původně určená pro telefony od Motoroly) dokáže v pohodě narootovat i nový Samsung Galaxy S4 a to i ve verzích od různých operátorů. Jedinou podmínkou je, aby měl přístroj ve svém nitru procesor Qualcomm Snapdragon 600 a nikoliv Samsung Exynos 5.

samsung-galaxy-s4-alll

Stačí stáhnout balíček odtud a následně postupovat podle těchto instrukcí:

  1. Rozbalit celý obsah staženého balíčku
  2. Ujistěte se, že máte nainstalované nejnovější USB ovladače pro váš Galaxy S4
  3. V nastavení zařízení povolte USB Debugging / Ladění USB. Pokud nejsou v Nastavení standardně vidět Nástroje pro vývojáře, je potřeba jít do sekce Info o telefonu a opakovaně ťukat na položku Verze sestavení, dokud vám telefon neoznámí, že jsou vývojářské možnosti povoleny.
  4. Připojte telefon k PC
  5. Ve Windows otevřete složku s rozbaleným obsahem archivu a spusťte run.bat, v Linuxu či OS X použijte v této složce příkaz “./run.sh”
  6. Povolte ADB připojení z vašeho PC

Varování: Root je na vlastní riziko! V tento moment navíc neexistují žádné upravené recovery režimy ani nic podobného, co by vám případně s nepodařeným rootem jakkoliv pomohlo, Svět Androida tedy nenese zodpovědnost za případné poškození vašeho telefonu.

Celé vláko na XDA-Developers najdete zde

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)