Frozen Bubble je návyková logická hra s mraženými bublinkami

Frozen-Bubble-je-návyková-l

Hra Frozen Bubble patří ke klasickým počítačovým hrám, a jako taková dokázala přikovat k obrazovkám miliony hráčů. K dispozici je i její port pro Android, o kterém bez rozpaků můžeme říci, že se vysloveně povedl.

Obsah článku

Co hra ve verzi pro Android slibuje?

Protože je hra open source, je k dispozici její zdrojový kód. Vývojář Pawel Fedorynski z něj udělal port této logické hry pro Android, který v průběhu uplynulých let několikrát opravoval a vylepšoval.

Frozen Bubble nabízí tři herní režimy:

  • průběžná arkáda
  • klasické puzzle
  • hra proti druhému hráči

Aplikace vyžaduje přístup k Bluetooth a Wi-Fi, který potřebuje k hraní v režimu více hráčů. Pozitivem je, že je nabízena zcela zdarma a bez jakýchkoli reklam.

Jak Frozen Bubble funguje v praxi?

Pointa hry je poměrně jednoduchá: hráč má ve spodní části mechanismus (chcete-li dělo), kterým vystřeluje bublinky různých barev. Vidí vždy barvu aktuální a následující bubliny, což je důležité pro strategické rozhodování. Pořadí těchto dvou kuliček lze přehodit.

Střelba probíhá jednoduše klepnutím na cíl, což je výrazné zjednodušení proti počítačové verzi, kde se střelba ovládala klávesami vlevo/vpravo/vzhůru. Využívat můžete také odraz od stěn. Cílem jsou barevné bublinky situované v horní části obrazovky. Pokud se vám podaří vystřelit tak, že spojíte dohromady tři a více kuliček stejné barvy, všechny sousedící bublinky spadnou a zmizí tak z hracího pole.

Aby byla situace o něco napínavější, přibližuje se „strop“, ke kterému jsou cílové bublinky přichycené, směrem dolů k ostřelovací základně. Pokud se kuličky dotknou základny, zamrznou a hra končí. Zvítězit můžete jedině tak, že se vám podaří všechny bublinky včas sestřelit. Pro každou úroveň hra eviduje nejlepší dosažené skóre, počítané z počtu výstřelů a dosaženého času.

V režimu více hráčů lze použít buď připojení Wi-Fi (obě zařízení musí být na stejné síti), nebo Bluetooth, případně si můžete zahrát proti „počítači“. V tomto módu se sestřelené kuličky přesouvají k protihráči, kterému se prostor rychleji zaplňuje. Vítězem se stává ten, kdo vydrží déle.

Resumé

Frozen Bubble je ve své podstatě velmi jednoduchá hra, která vyniká svou hratelností. Procvičíte si během ní postřeh, logické uvažování a do určité míry i schopnost rozhodovat se pod stresem. Její logika je prostá, přesto může být příjemně napínavá, neřkuli přímo dramatická.

Oceňujeme absenci reklam a jakýchkoli nákupů v aplikaci, líbí se nám také možnost zahrát si proti soupeři přes Wi-Fi či Bluetooth. Z nevýhod bychom vytkli asi jen chybějící lokalizaci do češtiny.

Hra Frozen Bubble je v Obchodě Play osm let a za tu dobu zaznamenala přes milion instalací. Spokojenost hráčů prokazuje velmi pěknou známkou 4,3. Instalační balíček velký 8 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 3.1 a vyšším.

Frozen Bubble
Frozen Bubble
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)