TOPlist

Fototest Honor 20 vs Xiaomi Mi 9. Který telefon má lepší fotoaparát?

fototest honor 20 vs xiaomi mi 9

Honor 20 je nejnovějším telefonem v oblíbené řadě. Úplně stejně je na tom i Xiaomi Mi 9. Vzhledem k tomu, že se jedná o fotomobily s téměř identickou cenou, rozhodli jsme se porovnat v novém fototestu. Který z nich fotí a natáčí lépe?

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u obou smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie.

Jak jsme s telefony fotili?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Oba telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Fototest Honor 20 vs Xiaomi Mi 9

Novějším telefonem je Honor 20, který má celkově hned 5 fotoaparátů. Čtyři jsou na zadní straně a k tomu je jedna selfie kamera. Hlavní fotoaparát má 48 MPx, světelnost F/1,8 a elektronickou stabilizaci obrazu. Dále má 16 MPx ultraširokoúhlý fotoaparát se světelností F/2,2. Netradiční je 2 MPx fotoaparát s makro objektivem. Poslední fotoaparát na zadní straně je opět 2 MPx, tentokrát ale pro hloubku ostrosti. Selfie kamera má 32 MPx a světelnost F/2,0.

[aps_product_sz id=“554197″]

Xiaomi se pro svůj model v roce 2019 rozhodlo využít tři fotoaparáty na zadní straně. Hlavní má 48 MPx a světelnost F/1,75, nechybí ani ultra širokoúhlý 16 MPx fotoaparát a 12 MPx telefoto snímač. Oba fotoaparáty mají světelnost F/2,2. Přední selfie kamera je schovaná v malém výřezu má 20 MPx.

[aps_product_sz id=“535953″]

Srovnání fotografií Xiaomi Mi 9 vs. Honor 20

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Xiaomi Mi 9 vs Honor 20 📷 Fototest

Xiaomi Mi 9 vs Honor 20 📷 Fototest

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.

Závěrečné hodnocení fototestu Xiaomi Mi 9 vs Honor 20

Oba telefony používají stejný fotočip Sony IMX586 u hlavního fotoaparátu, což se až překvapivě přeneslo do kvality fotografií. Přijdou nám hodně podobné a velice těžko se hledají rozdíly. Pokud se zaměříte, tak u Xiaomi Mi 9 má mírně detailnější fotografie. Na druhou stranu ale ultra širokoúhlý fotoaparát je lepší na Honoru 20, který má více detailů. Budete si ale muset fotografie hodně přiblížit, abyste viděli rozdíly.

Kde si ale můžete všimnout rozdílů, jsou videa. Ani jeden telefon nemá optickou stabilizaci obrazu, nicméně Xiaomi má elektronickou stabilizaci na mnohem lepší úrovni. Kvalita videí je vylepšena až u modelu Honor 20 Pro i díky OIS, zároveň už ale tento telefon bude v jiné cenové kategorii. Pro Xiaomi rovněž hraje do karet to, že je telefon už dostupný i na českém trhu.

Je podle vás lepší Honor 20 anebo Xiaomi Mi 9?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)