Fotomobil Nokia 9 PureView představen: 5 fotoaparátů s optikou ZEISS a 3D kamerou za atraktivní cenu

nokia 9 pureview fotomobil hmd global

Fotomobil Nokia 9 Pureview je konečně tady. Další společností, která oznámila své nové produkty na veletrhu MWC 2019, je HMD Global. Jejich produkty znáte pod značkou Nokia. Představilo se hned několik telefonů. Začneme ale nejprve tím nejvíce prémiovým, který má pět hlavních fotoaparátů na zadní straně.

Fotomobil Nokia 9 PureView: Nový high-end model od HMD Global

První telefon, který má 5 hlavních fotoaparátů, byl dnes představen v Barceloně. Nokia 9 PureView má hodně netradiční složení snímačů, samozřejmostí je optika ZEISS. Dva fotoaparáty zachycují snímky v barvě, zbylé tři jsou monochromatické a zajišťují lepší ostrost i detaily. Telefon dokáže při každé expozici využít 12,4 úrovní HDR a nabídnout extrémní dynamický rozsah.

nokia 9 pureview fotoaaparaty

Všech pět fotoaparátů má 12 MPx a světelnost F/1,8. Kromě těchto pěti foťáků je na zadní straně ještě 3D kamera, takže v podstatě na zadní straně nalezneme 6 snímačů. Nechybí ani duální LED blesk a nové rozhraní pro fotoaparát včetně Pro režimu a focení do RAW. Pokud jde o videa, tak dokáže nahrávat ve 4K rozlišení a 30 FPS. Níže můžete vidět testovací fotografie z fotomobilu Nokia 9 PureView.

Rovnou běží na Androidu 9 Pie, bez nadstavby. Telefon nalezneme v programu Android One. Telefon je vyroben kombinací kovu a tvrzeného skla. Nechybí ani splnění certifikace IP67. Displej telefonu má velikost 5,99″, jde o P-OLED panel s podporou HDR10 a rozlišením 2880 x 1440 pixelů. Přední i zadní stranu telefonu chrání Gorilla Glass 5.

Nokia 9 PureView Hands-On at MWC 2019: Five Cameras in a Phone

Nokia 9 PureView Hands-On at MWC 2019: Five Cameras in a Phone

Čtečka otisků prstů je schovaná v displeji, případně ale můžete využít odemykání pomocí obličeje. V telefonu se nachází Snapdragon 845. A to pravděpodobně z toho důvodu, že vývoj telefonu probíhal tak dlouho, že další prodloužení vývoje kvůli optimalizaci na nový Snapdragon 855 už se zkrátka nevyplatila. Tento čipset doplní 6GB RAM paměť a 128GB úložiště. Baterie má kapacitu 3 320 mAh, nechybí rychlé drátové i bezdrátové nabíjení.

nokia 9 pureview displej

Nokia 9 PureView cena a dostupnost

Překvapením je rozhodně cena telefonu, zatímco konkurence již u vlajkových modelů atakuje, nebo se dostává přes hodnotu 1000 dolarů, tak Nokia 9 PureView stojí 699 dolarů. V přepočtu tak cca 16 tisíc Kč. Dostupnost prozatím nebyla odhalena.

nokia 9 pureview design

Jak se vám líbí Nokia 9 PureView?

Zdroj: TZ, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)