Jaký telefon fotí nejlépe? Srovnání Xiaomi Mi Mix 3 vs Apple iPhone XS Max vs Huawei Mate 20 Pro

Srovnání Xiaomi Mi Mix 3 vs Apple iPhone XS Max vs Huawei Mate 20 Pro

Nedávno jsme pro vás recenzovali telefon Xiaomi Mi Mix 3. Kromě samotné recenze jsme se jej rozhodli porovnat s konkurencí. Dnes jsme tedy připravili srovnání fotomobilů. Kromě Xiaomi se dostalo také na Huawei Mate 20 Pro a Apple iPhone XS Max. Který z těchto telefonů fotí nejlépe?

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie. Při fotografování portrétů a selfie fotek jsme vypnuli, nebo se snažili nastavit nejmenší možné vyhlazení tváře.

Jak jsme s telefony fotili a natáčeli videa?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u všech telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Srovnání Xiaomi Mi Mix 3 vs Apple iPhone XS Max vs Huawei Mate 20 Pro

Xiaomi Mi Mix 3 používá duální fotoaparát, který je v podstatě identický, jako u Xiaomi Mi Mix 2S (zakoupit za 10 990 Kč, Heuréka). Má dvakrát 12 MPx. Hlavní fotoaparát využívá optickou stabilizaci, světelnost má F/1.8. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední duální selfie fotoaparát je schovaný za displejem, aktivuje se vysunutím a má 20 MPx + 2 MPx.

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3

1.0
 • Displej 6,39", AMOLED, 2340 x 1080 pixelů
 • Procesor Snapdragon 845
 • RAM 6/8/10 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3 200 mAh
 • Cena od 8 999 Kč

Huawei Mate 20 Pro má rovnou tři hlavní fotoaparáty. První fotoaparát má 40 MPx, světelnost F/1.8, druhý je telefoto s 8 MPx, světelností F/2.4 a optickou stabilizací obrazu. Třetí fotoaparát je ultra širokoúhlý, má 20 MPx a světelnost F/2.2. Videa telefon natáčí ve 4K rozlišení a 30 FPS. Huawei Mate 20 Pro můžete koupit za 24 990 Kč.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

1.0
 • Displej 6,39", 1440 x 3120 px, OLED
 • Procesor HiSilicon Kirin 980
 • RAM 6 GB
 • Fotoaparát 40 + 8 + 20 MP
 • Baterie 4 200 mAh
 • Cena od 12 290 Kč

Apple iPhone XS Max (koupit za 32 990 Kč) má rovněž duální fotoaparát. Ten má podobně jako Xiaomi dvakrát 12 MPx. Apple použil zbrusu nový senzor. Světelnost zůstává F/1,8. Druhý fotoaparát má světelnost F/2,4 a 2x optický zoom. I tento mobil dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS.

Apple iPhone XS Max

Apple iPhone XS Max

1.0
 • Displej 6,5", 2688 x 1242 pixelů, Super AMOLED
 • Procesor Apple A12 Bionic
 • RAM 4 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Cena od 32 990 Kč

Srovnání fotoaparátů v mobilech Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Test videa Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Camera test Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Camera test Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Závěrečné hodnocení: Fototest Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Xiaomi už díky předchozímu modelu Mi Mix 2S patří ke špičce fotomobilů. Očekávalo se tedy, že novinka Mi Mix 3 potvrdí silnou pozici čínského výrobce. V předchozím fototestu Apple iPhone XS vyhořel, proto jsme se i na vaši žádost v komentářích rozhodli udělat ještě jedno testování. Tentokrát se zbrusu novým Apple iPhone XS Max. Huawei Mate 20 Pro nemusíme moc představovat, patří ve fotomobilech vůbec k tomu nejlepšímu.

Jak se očekávalo. Kvalita fotografií je na vysoké úrovni u všech telefonů a rozdíly jsou minimální. Na fotografii se sedící modelkou si můžeme všimnout toho, že Xiaomi a Apple si se scénou nedokázali tak dobře poradit a výsledkem jsou špatně exponované fotografie. Ostrost, míra detailů i barevné podání je u všech fotoaparátů na výborné úrovni. Akorát u Xiaomi Mi Mix 3 si můžete všimnout častokrát rozmazaného pozadí. Huawei Mate 20 Pro potvrdil kvalitu u nočních fotografií, které má zcela nejlepší, avšak trochu si to pokazil snímkem s bleskem na předposledním snímku. Co se týče videa, tak je na tom nejlépe Apple iPhone XS Max, který má skvělou stabilizaci i kvalitní detaily.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jaký fotomobil se vám líbí nejvíce?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)