Jaký telefon fotí nejlépe? Srovnání Xiaomi Mi Mix 3 vs Apple iPhone XS Max vs Huawei Mate 20 Pro

Srovnání Xiaomi Mi Mix 3 vs Apple iPhone XS Max vs Huawei Mate 20 Pro

Nedávno jsme pro vás recenzovali telefon Xiaomi Mi Mix 3. Kromě samotné recenze jsme se jej rozhodli porovnat s konkurencí. Dnes jsme tedy připravili srovnání fotomobilů. Kromě Xiaomi se dostalo také na Huawei Mate 20 Pro a Apple iPhone XS Max. Který z těchto telefonů fotí nejlépe?

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie. Při fotografování portrétů a selfie fotek jsme vypnuli, nebo se snažili nastavit nejmenší možné vyhlazení tváře.

Jak jsme s telefony fotili a natáčeli videa?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u všech telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Srovnání Xiaomi Mi Mix 3 vs Apple iPhone XS Max vs Huawei Mate 20 Pro

Xiaomi Mi Mix 3 používá duální fotoaparát, který je v podstatě identický, jako u Xiaomi Mi Mix 2S (zakoupit za 10 990 Kč, Heuréka). Má dvakrát 12 MPx. Hlavní fotoaparát využívá optickou stabilizaci, světelnost má F/1.8. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední duální selfie fotoaparát je schovaný za displejem, aktivuje se vysunutím a má 20 MPx + 2 MPx.

[aps_product_sz id=“505651″]

Huawei Mate 20 Pro má rovnou tři hlavní fotoaparáty. První fotoaparát má 40 MPx, světelnost F/1.8, druhý je telefoto s 8 MPx, světelností F/2.4 a optickou stabilizací obrazu. Třetí fotoaparát je ultra širokoúhlý, má 20 MPx a světelnost F/2.2. Videa telefon natáčí ve 4K rozlišení a 30 FPS. Huawei Mate 20 Pro můžete koupit za 24 990 Kč.

[aps_product_sz id=“504715″]

Apple iPhone XS Max (koupit za 32 990 Kč) má rovněž duální fotoaparát. Ten má podobně jako Xiaomi dvakrát 12 MPx. Apple použil zbrusu nový senzor. Světelnost zůstává F/1,8. Druhý fotoaparát má světelnost F/2,4 a 2x optický zoom. I tento mobil dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS.

[aps_product_sz id=“502019″]

Srovnání fotoaparátů v mobilech Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Test videa Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Camera test Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Camera test Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Závěrečné hodnocení: Fototest Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone XS Max

Xiaomi už díky předchozímu modelu Mi Mix 2S patří ke špičce fotomobilů. Očekávalo se tedy, že novinka Mi Mix 3 potvrdí silnou pozici čínského výrobce. V předchozím fototestu Apple iPhone XS vyhořel, proto jsme se i na vaši žádost v komentářích rozhodli udělat ještě jedno testování. Tentokrát se zbrusu novým Apple iPhone XS Max. Huawei Mate 20 Pro nemusíme moc představovat, patří ve fotomobilech vůbec k tomu nejlepšímu.

Jak se očekávalo. Kvalita fotografií je na vysoké úrovni u všech telefonů a rozdíly jsou minimální. Na fotografii se sedící modelkou si můžeme všimnout toho, že Xiaomi a Apple si se scénou nedokázali tak dobře poradit a výsledkem jsou špatně exponované fotografie. Ostrost, míra detailů i barevné podání je u všech fotoaparátů na výborné úrovni. Akorát u Xiaomi Mi Mix 3 si můžete všimnout častokrát rozmazaného pozadí. Huawei Mate 20 Pro potvrdil kvalitu u nočních fotografií, které má zcela nejlepší, avšak trochu si to pokazil snímkem s bleskem na předposledním snímku. Co se týče videa, tak je na tom nejlépe Apple iPhone XS Max, který má skvělou stabilizaci i kvalitní detaily.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jaký fotomobil se vám líbí nejvíce?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)