Fotky Google vypouštějí do světa zásadní redesign aplikace

aplikace fotky google redesign

Populární aplikace pro správu snímků, Fotky Google, svým uživatelům každou chvíli nabídne nějakou novou vychytávku, nebo vylepšení stávající funkcionality. Tyto změny většinou přicházejí postupně a nikterak zásadně nezasahují do původního vzhledu aplikace. Screenshoty od některých uživatelů ovšem ukazují, že bychom se v brzké době měli dočkat celkem zásadních změn v uživatelském rozhraní.

Google Photos
Google Photos

Knihovna jako nová karta aplikace Fotky Google

První změnu lze spatřit hned po spuštění aplikace, kdy z horní části hlavní obrazovky „Fotky“ zmizela vyhledávací lišta a přesunula se mezi položky lišty ve spodní části displeje. Spolu s vyhledáváním pak zmizelo také hamburger menu v levém horním rohu. Veškeré ovládací prvky aplikace Fotky Google se tak přesunuly do hlavní, spodní lišty, což může být uživatelsky přívětivější a intuitivnější. Na druhou stranu tím však může nabrat na složitosti proces vyhledávání.

Horní část obrazovky tak nyní zdobí logo Fotky Google spolu s ikonou uživatelského účtu, ve které lze mimo přepínání účtu přistoupit také k nastavení aplikace a zálohování. V sekci pod úvodní lištou se nacházejí vzpomínky utvářené výběrem fotografií nasnímaných v daný den během let a dále samotný výpis snímků a videí.

Redesignem prošla také přímo karta „Vyhledávání“. Ta nyní nabídne několik návrhů pro vyhledávání obsahu po kategoriích. Můžete si tak hned vyfiltrovat screenshoty, selfie, videa apod. Mimo to se zvětšily miniatury fotografií v jednotlivých sekcích a náhledový obrázek získala také místa pořízení. Vyhledávání se tak začalo podobat původní kartě „Alba“.

Karta „Alba“ se pak v novém uživatelském rozhraní aplikace Fotky Google změnila na kartu „Knihovna“. Knihovna obsahuje položky z původní sekce doplněné o některé možnosti původní boční lišty schované pod hamburgerovým menu. Můžete zde tak procházet složky zařízení, archív nebo koš. Integruje v sobě také některé nástroje, například pro správu knihovny.

Zmíněné změny jsou součástí aktualizace na straně serveru. Není proto nutné aplikaci aktualizovat v Obchodu Play. Není také jisté, zda se jedná o finální podobu redesignu, jelikož uživatelé sdíleli i screenshoty s odlišným vzhledem. Na některých zařízeních tak má například spodní lišta, i po redesignu, čtyři položky namísto pěti.

Objevila se u vás nová podoba UI Fotky Google?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)