Fotky Google nově podporují formát Ultra HDR. Jaké výhody přináší?

fotky google ultra hdr
  • Fotky Google dostanou nový formát Ultra HDR
  • Ten umí vykreslit 10bitové HDR snímky
  • Mimo to je ale kompatibilní také s formátem JPEG

Formát Ultra HDR byl představen již v květnu společně s druhou betou Androidu 14. Plná verze nového operačního systému se nezadržitelně blíží a tak se Google rozhodl tento formát rozšířit do další aplikace – Fotky Google.

Tento nový formát podporuje 10bitové HDR snímky, což zaručuje bohatší a kontrastnější zobrazení na obrazovkách, které dokážou vysoký dynamický rozsah vykreslit. Mimo to je ale kompatibilní také s tradičními formáty jako je JPEG.

Ultra HDR for Photos in Android 14 – What is that?

Ultra HDR for Photos in Android 14 - What is that?

Pokud jde o sdílení fotografií, formát Ultra HDR umožní, aby byly snímky stále viditelné i na standardních SDR obrazovkách. To znamená, že když odešlete odkaz na své Fotky Google, bude kvalita zobrazení optimalizována podle typu obrazovky, na které bude fotografie zobrazena.

Fotky Google
Fotky Google

Formát navíc není výhradně určen pro Fotky Google. Díky Androidu 14 bude možné využít tento formát i v dalších aplikacích třetích stran. Je tedy jen otázkou času, než se dostane i na další platformy, zřejmě společně s příchodem Androidu 14.

Oceníte funkci Ultra HDR v Google Fotkách?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)