Fotky Google dostávají nové šikovné tlačítko, které potěší

Fotky Google tlačítko More like this podobné

Mobilní aplikace Fotky Google už dávno není jen cloudové shromaždiště pořízených fotek a videí. Jedním z posledních důkazů, že z něj americký gigant vytváří například i dost šikovný editor, je příchod jedné z nejlepších funkcí všech dob v podobě automatického mazání nežádoucích objektů. Ani po příchodu takové pecky ale vývojáři nekončí s vymýšlením dalších vychytávek. Další, opět velmi užitečnou a šikovnou, ukrývá tlačítko „More like this“ (dá se přeložit jako Další podobné) pro vyhledání snímků, které vypadají jako ten, na který se zrovna díváte.

Google Photos
Google Photos

Tlačítko už se některým uživatelům aplikace Fotky Google objevilo. Má místo mezi položkami „Přidat do alba“ a „Přesunout do archivu“ v nabídce s detaily o souboru, kterou najdete po přejetí prstem nahoru.

Smysl této novinky je asi jasný. Když budete chtít ve velkém množství fotek najít takovou, která se podobá právě prohlížené, nemusíte nutně manuálně pátrat a můžete to nechat na umělé inteligenci. V tuto chvíli se zdá, že je funkce distribuována ze strany serveru, takže není spojena s konkrétní verzí aplikace.

Jak často takto pátráte po fotkách?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)