Na aplikaci Fotky Google jde jaro. Očekávejte tyto 3 novinky

Fotky Google novinky jaro 2022

Společnost Google před pár hodinami oznámila příchod několika zajímavých změn do mobilní aplikace Fotky. Již v podstatě tradiční jarní nadílka ukrývá například lepší třídění alb a složek nebo efektivnější práci s pořízenými snímky obrazovky. Pojďme si celkem tři novinky představit postupně…

Google Photos
Google Photos

Nové rozdělení složek a alb

Fotky Google dostávají nové grafické rozdělení prvků na kartě Knihovna, což v praxi znamená změnu v procházení mezi složkami v zařízení a vytvořenými alby. Upravený vzhled by měl pomoci k jednoduššímu a intuitivnějšímu procházení. Současně se v menu objeví nová možnost pro import fotografií a videí z externích míst.

Fotky Google novinky jaro 2022 Nové rozdělení složek a alb 2

Čistší nabídka pro sdílení

I v případě sdílení obsahu na uživatele čeká přehlednější a čistší prostředí. Možnosti odeslání budou nově rozděleny do několika sekcí tak, abychom co nejrychleji našli místo, kam chceme fotky, videa či celá alba poslat.

Fotky Google novinky jaro 2022 čistší nabídka pro sdílení 2

Nové možnosti pro screenshoty

Fotky Google již nyní umožňují vyřadit snímky obrazovky ze zobrazování mezi alby a také zálohování. Aby se ale nestávalo, že uživatel na poslední snímek například zapomene, bude se objevovat nová úzká nabídka s připomenutím.

Fotky Google novinky jaro 2022 Nové možnosti pro screenshoty

Do budoucna se rovněž chystají pokročilé editační funkce pro screenshoty. Částečně jsme je popsali ve starším článku.

Která novinka vám přijde nejzajímavější?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)