Fotky Google testují parádní funkci pro snímky plné textů

Fotky Google Lens text tlačítka

Když potřebujete v Android telefonu rychle vyjmout text z fotografie, jednou z možností je použít nástroj Google Lens, který je pro tyto druhy úkolů přímo určený. Nicméně musíte kvůli tomu udělat hned několik korků (i když i ty už se zjednodušují), takže je otázkou, zda by to nešlo ještě efektivněji. Asi ano. A dokonce v aplikaci, kterou má snad každý Android mobil v sobě automaticky – Fotky Google.

Google Photos
Google Photos

Přiložené snímky ukazují, že americká firma zvažuje opět o něco prohloubit propojení mezi Fotkami a Lens (naposledy se tak stalo téměř přesně před rokem). Při běžném procházení snímků v galerii by se mohla začít brzy objevovat nová tlačítka pro interakci s textem, pokud bude ve fotce automaticky odhalen. Mezi testovanými funkcemi je například vyhledávání, kopírování, hlasitý poslech nebo oříznutí.

Vzhledem k poměrně snadné dostupnosti nástrojů z Google Lens jde jen o malé vylepšení, ale i tak by rozhodně potěšilo. Každá ušetřená sekunda se může hodit. Nová tlačítka se zatím objevují náhodně, funkce je evidentně ve fázi A/B testování.

Jak často vytahujete text z fotek?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)