Fotky Google dostaly trochu vtíravější Lens. Co teď v aplikaci dělá?

Fotky Google Lens nový prostor

Populární inteligentní nástroj Google Lens, který je mimo jiné schopný například číst při focení QR kódy nebo rozpoznat text a další objekty na pořízených snímcích, dostává nový prostor v aplikaci Fotky Google. Zatímco doposud musel uživatel pro interakci s Lens klepnout na jeho speciální ikonu, nyní se bude nabízet sám v další sekci. Konkrétně v části, která je věnovaní informacím o snímku. Tedy té, jenž se objeví po posunutí prstem směrem nahoru.

Nově přiřazené místo Lens nezabírá úplně pevně. Objevuje se pouze v případě, kdy jeho inteligentní filtr rozpozná například text. Aplikace Fotky Google může nástroj Lens přes nový prostor zase o trochu víc zpopularizovat. Jde o velmi užitečného pomocníka, o kterém někteří uživatele možná ani nevědí. Může přitom ušetřit opravdu spousty času. Právě třeba při vyjímání textů z fotek.

Google Photos
Google Photos

Lens se na novém místě v aplikaci Fotky Google objevuje od její verze 5.33. Zkuste mrknout, jestli už ji společně s novinkou máte.

Jak často používáte Google Lens?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)