TOPlist

Nejlepší funkce všech dob? Mrkejte, co teď umí Fotky Google

mazání nežádoucích objektů Fotky Google Magic Eraser

Když máte telefon s Androidem a nemáte zrovna nic proti společnosti Google a jejím aplikacím, velmi pravděpodobně shromažďujete, zálohujete, prohlížíte a případně i upravujete pořízené snímky či videa v nástroji jménem Fotky. Aplikace, která má v Obchodě Play už přes pět miliard stažení a instalací, prošla v posledních letech mnoha úpravami a dočkala se několika novinek, které posunuly možnosti jejího používání. Troufáme si ale říct, že editační funkce, kterou Fotky Google nyní dostaly u příležitosti představení mobilů Pixel 6, je možná jedna z nejlepších vůbec. Jmenuje se Magic Eraser (ve volném překladu „kouzelný zmizík“) a má za úkol mazání nežádoucích objektů ze snímků.

https://www.youtube.com/watch?v=vdpu1wPh0Kw&ab_channel=MadebyGoogle

Magic Eraser: Mazání nežádoucích objektů ze snímků

Možná namítnete, že něco takového už dávno umí několik konkurenčních nástrojů. A máte pravdu. Ale tady je nespornou výhodou implementace přímo do jedné z nejpoužívanějších aplikací na světě a také kvalita, ve které evidentně dokáže umělá inteligence od Googlu celý proces provést. V některých případech je dokonce možné z fotek odstranit objekty či postavy naprosto automaticky, aniž by je uživatel nějak zvýrazňoval.

Fotky Google Magic Eraser mazání nežádoucích objektů automatickéPo klepnutí se spustí animace…

Google k funkci Magic Eraser uvádí jako příklad postavy v pozadí, dráty vysokého napětí nebo cedule. Prostě rušivé prvky, které byste z fotek nejraději dali pryč. Jak bylo zmíněno, mazání nežádoucích objektů někdy zvládne AI úplně sama, aniž by uživatel nějakou další interakcí napovídal. Šikovný zmizík (nebo retušovací štětec, chcete-li) může poznat, co na snímku zavazí. Pokud se to funkci hned nepodaří, dá se požadovaný prvek označit tažením prstu po displeji. Není ale nezbytně nutné něco ořezávat.

Fotky Google Magic Eraser mazání nežádoucích objektů výběrPo klepnutí se spustí animace…

Podle prvních ukázek jsou výsledky velmi dobré a těšíme se, až budeme moci tuto skvělou funkci vyzkoušet. Zatím tak lze bohužel učinit pouze skrze nové telefony Pixel 6, ale snad nebude rozšíření v rámci aktualizace aplikace Fotky Google pro další mobily dlouho trvat.

Google Photos
Google Photos

Kolik fotek byste takto rádi „vyčistili“?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)