TOPlist

Tohle budete zbožňovat: Fotky Google dostanou fantastický editor

Fotky Google Magic Editor Kouzelný editor

Do aplikace Fotky Google, která již v dnešní době není jen pouhým úložištěm pořízených snímků, ale také jejich dost schopným editorem, míří parádní funkce spojená právě s úpravami. Jde v podstatě o rozšířený Magic Eraser alias Kouzelný zmizík, nicméně čerstvě oznámená novinka umí nejen vymazat nežádoucí objekty na fotkách, ale i něco ještě zajímavějšího. Funkce Magic Editor (v češtině to bude nejspíš Kouzelný editor) zvládne třeba vyříznout vybraný objekt v popředí a libovolně jej posunout, přičemž se automaticky doplní pozadí či chybějící fragmenty.

Google Photos
Google Photos

„Někdy je rozdíl mezi průměrným a dokonalým snímkem jen ve správném zarámování. Nástroj Magic Editor vám pomůže zlepšit celkovou kompozici fotografie tím, že vám umožní změnit polohu objektu na snímku na to nejlepší místo,“ popisuje Google novou funkci na blogu.

Přesouvání ale není jedinou vychytávkou v tomto editoru. Bude skrze něj možné třeba i vylepšit oblohu. Fotky Google nejsou první nástroj, který tyto kousky umí, ale jejich integrace právě do této široce populární aplikace potěší miliony uživatelů.

Jak to bude s dostupností? Magic Editor nejprve okusí majitelé Pixelů. Pak snad i uživatelé telefonů jiných značek. „Plánujeme, že vybraným telefonům Pixel poskytneme předčasný přístup ještě letos. Přestože tato nová experimentální technologie otevře vzrušující možnosti úprav, víme, že se může stát, že výsledek nebude přesně odpovídat vašim představám. Vaše zpětná vazba nám pomůže ji časem vylepšit, abyste mohli získat co nejlepší úpravy,“ říká k zavádění Google.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Znáte jiné aplikace, které umí tyto úpravy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)