Fotky Google přejmenovávají jednu ze sekcí. Dává to smysl?

Fotky Google widget

Vývojáři (nebo spíš designéři) společnosti Google se rozhodli provést menší změnu v aplikaci Fotky. V nabídce Knihovna dojde k výměně názvu u jedné z hlavních položek. Fotografie či videa, které bude chtít uživatel umístit do odloučené složky bez možnosti běžné viditelnosti, brzy pojme nikoli „Archiv“, ale složka „Skryté“ (v angličtině Hidden). Přejmenování tohoto místa má pravděpodobně vést k přesnějšímu pochopení jeho účelu.

Google Photos
Google Photos

Funkce této složky zůstane jinak nezměněná. Bude do ní tedy možné odeslat obsah, který se nadále nemá ukazovat na hlavní kartě aplikace, ale současně je k nalezení přes vyhledávání nebo v albech. Společně se zmíněným místem se přejmenují také tlačítka, která se k němu vážou. Například po potažení prstu nahoru u konkrétní fotky nebo videa nově nebude „Přesunout do archivu“, ale tlačítko ve stylu „Skrýt“.

Nové označení pro Archiv už se začíná v aplikaci Fotky Google objevovat, takže by mělo stačit počkat na něj v rámci aktualizací. Zájemci o důmyslnější ukrytí mediálního obsahu by neměli zapomínat, že existuje ještě i funkce Uzamčená složka.

Jak často jste doposud využívali Archiv?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)