No hurá. Fotky Google konečně ruší jedno otravné omezení

aplikace Fotky Google mazání z alba

Služba Fotky Google, která je dostupná jako mobilní aplikace i jako běžný webový nástroj, patří k nejpopulárnějším a nejpoužívanějším softwarovým produktům amerického giganta vůbec. Poskytuje hned několik šikovných funkcí dohromady a mnoha lidem uspokojivě usnadňuje práci s fotkami a videi pořízenými přes telefon. I na takové službě je ale rozhodně stále co vylepšovat, přičemž k radosti uživatelů někdy jen stačí sladit funkce pro počítač a mobil. Třeba jako smazání konkrétní fotografie či videa z alba, což se nyní mobilní aplikace naučila dlouhé roky po zavedení na webu.

Google Photos
Google Photos

Když v tuto chvíli (pokud už se vám novinka v telefonu neobjevila) v aplikaci Fotky Google otevřete fotografii nebo video umístěné ve vlastním albu, možnost smazání v menu nenajdete. Několik let se zde nachází pouze tlačítko pro Odebrat z alba, po jehož stisknutí se pak fotka či video nachází jen v hlavním balíku chronologicky seřazeného obsahu. To je také jediné místo, odkud jde aktuálně smazání jedné položky provést, což je hlavně u starších kusů velmi nepohodlné.

Po plošném zavedení nového tlačítka, což by snad nemělo dlouho trvat, bude konečně možné obsah odstraňovat z alba i v aplikaci. A to jak jednotlivě, nebo hromadně při dlouhém podržení.

Jak často otevíráte aplikaci Fotky Google?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)