Objeví se Fortnite v Google Play? Epic Games stojí o dohodu s Googlem

fortnite

Je všeobecně známo, že hru Fortnite si na Android stáhnete pouze z oficiálního webu společnosti Epic Games, na Google Play ji nenajdete. Proč? Vývojáři se totiž vyhýbají 30% snížení výnosů z nákupů, které společnost Google získává z každé aplikace v Obchodě Play. Vypadá to však, že Epic Games stojí o to, aby hra v populárním obchodu s hrami a aplikacemi byla.

Epic Games však požadují zvláštní výjimku. Ověřené zdroje říkají, že jsou vývojáři ochotní Fortnite na Google Play pustit pod jednou, ale celkem závažnou podmínkou – zachování vlastní platební platformy. To znamená, že chce Epic Games nadále používat své nákupní systémy, které umožňují hráčům nakoupit virtuální měnu V-Bucks. Za tu si lze následně pořídit skiny a jiné kosmetické vylepšení.

Hráči, kteří si chtějí V-Bucks koupit vyplní údaje o své platební kartě a 100 % ze zaplacené částky jde Epic Games. Tento způsob platby však porušuje zásady společnosti Google, která vyžaduje, aby vývojáři používali způsob platby Billing. Musíme si tak počkat na to, zda mezi sebou najdou firmy společnou řeč. Jasno má být do konce roku.

Bude nakonec Fortnite v Google Play?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)