TCL ukázalo telefon, který je ohebný i rolovatelný. Půjde používat ve třech různých velikostech

představení telefonu TCL Fold ‘n Roll

TCL Fold ‘n Roll je nový telefon čínské společnosti, který využívá rovnou dvě možnosti, jak rozšířit displej. Zatímco doposud jsme mohli vidět telefony s ohebným displejem, anebo naopak s rolovatelným, tak tato novinka nabídne rovnou oba způsoby. Díky tomu existují rovnou tři různé způsoby, jak jej používat. Zatím je to prototyp, první přístroj TCL s ohebnou obrazovkou dorazí ještě letos (a pravděpodobně to nebude tento).

TCL Fold ‘n Roll nabídne největší displej

Na první pohled připomíná první generace ohebného telefonu Huawei. Displeje jsou totiž na vnější straně a například při zavřeném stavu není displej tak chráněný. V zavřeném stavu mají displeje na přední i zadní straně velikost 6,87 palců. Při otevření můžou uživatelé využít displej o velikosti 8,85 palců, což už z něj dělá ohebný telefon s největším displejem. TCL má však v rukávu ještě jeden trik. A to rolovací mechanismus, který rozšiřuje obrazovku na velikost 10 palců. V této velikosti se zároveň změní poměr stran, takže bude vhodnější na sledování videí anebo filmů.

TCL Fold n Roll – Official Trailer

TCL Fold n Roll - Official Trailer

Na videu výše můžete vidět, jak bude tento telefon vypadat. TCL však již upozornilo, že ještě nějakou chvíli bude trvat, než si budou moct uživatelé tohle zařízení pořídit. V současné době se jedná o prototyp. Ve finální verzi by například chtěli využít ochranné sklo, protože současná verze využívá plast.

Jak se vám líbí tento telefon od TCL?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)