TOPlist

Firma vyrábějící „iPhone“ s Androidem chce donutit Apple přestat používat značku

Firma vyrábějící "iPhone" s Androidem chce donutit Apple přestat používat značku

Brazilská společnost IGB Electronica si značku „iphone“ zaregistrovala u Národního úřadu průmyslového vlastnictví už v roce 2000. To bylo dříve než tak učinila firma Apple. V roce 2008 dostala od brazilské vlády exkluzivní práva používat tuto značku. Brazilský soud tuto skutečnost potvrdil, nicméně brazilský nejvyšší soud rozhodnutí změnil. Díky jeho rozhodnutí, tak mohly používat v Brazílii tuto značku jak Apple tak Gradiente. Teď tato firma chce donutit Apple přestat používat značku „iPhone“.

Brazilská firma IGB Electronica vyrábí od roku 2012 pod značkou Gradiente telefony s označením iphone. Název tohoto telefonu se od stejnojmenného přístroje s nakousnutým jablkem liší použitím malého písmene „p“. Další podstatný rozdíl je v použití operačního systému Android a samozřejmě také v podstatně nižší pořizovací ceně. V roce 2018 se tato firma rozhodla obnovit soudní proces za účelem získaní výhradního práva na použití značky.

Tímto dalším pokusem se firma snaží přesvědčit Nejvyšší federální soud Brazílie, aby změnil své dřívější rozhodnutí. Gradiente se očividně nehodlá vzdát a chce soudně donutit Apple přestat používat značku „iPhone“ na brazilském trhu. Byly zde i pokusy o vyrovnání mimosoudní cestou, k žádné dohodě však mezi oběma firmami nedošlo. Tento soudní proces se určitě protáhne na několik a let a mezitím bude dál v platnosti původní rozhodnutí brazilského nejvyššího soudu. Takže obě firmy budou moct prodávat své telefony pod značkou „iPhone“ tak jako doposud.

Zdroj: Sofpedia.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)