Firefox pro Android dostává obrovský update. Jaké novinky přináší?

firefox daylight

Firefox pro Android je a vždycky byl oblíbenou alternativou ke Google Chrome, který je samozřejmě mnohem populárnější. Jenže ani liška nezahálí a svůj prohlížeč neustále vylepšuje. Nyní Firefox pro Android dostává obrovský update, který přináší přepracovaný design, jehož hlavním cílem je zrychlit a usnadnit jeho používání.

Firefox pro Android dostává obrovský update

Na svém blogu Mozilla poznamenala, že byla tato aktualizace pojmenována jako Firefox Daylight a označuje to jako nový začátek tohoto prohlížeče na operační systém Android. Disponuje zjednodušeným grafickým rozhraním, které například již nemá viditelné tlačítko zpět (přesto je ale stále k dispozici) a umožní třeba i přesunutí vyhledávací lišty do spodní části obrazovky. To se může hodit zejména při používání jednou rukou. Firefox dostal také funkci obraz v obraze či jednodušší přepínání mezi tmavým a světlým režimem.

firefox pro android dostává obrovský update

Firefox doznal změny také co se týče doplňků. Jejich podpora byla totiž řádně vylepšena a umožňuje přizpůsobení prohlížeče tak, jak vám vyhovuje. Můžete si instalovat například správce stahování či hesel. Jednotlivé karty lze nyní také uspořádat do jednotlivých kolekcí. To může pomoct v případě, že se jich vám nahromadí několik desítek.

Firefox Fast & Private Browser
Firefox Fast & Private Browser

The Newly Redesigned Firefox for Android

The Newly Redesigned Firefox for Android

Uvidíme tedy, zda se bude tato aktualizace uživatelům líbit. Recenze na Google Play totiž hovoří spíše opačně. Lidé obecně nemají rádi změny a na nový design si spíše stěžují. Někteří mají dokonce problémy i se stabilitou.

Co říkáte na novou aktualizaci Firefox?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)